LM.plSportOlimpia odwórciła losy meczu. Pierwsza porażka Górnika na wiosnę

Olimpia odwórciła losy meczu. Pierwsza porażka Górnika na wiosnę

V liga

W zaległym spotkaniu 26. kolejki V ligi Olimpia Koło wygrała z Górnikiem Konin 3:2. W pierwszej połowie strzelali goście, w drugiej gospodarze.

Pierwotnie to stacie miało się odbyć 20 maja i zostało przełożone na dzisiaj. Wynik spotkania już w czwartej minucie z rzutu karnego otworzył Maciej Rojewski. Strzelił w okienko bramki Jakuba Kozajdy. Niedługo potem Rafał Steczyński znalazł się w dobrej sytuacji pod bramką Olimpii i miał dwie opcje: strzelać albo podawać do lepiej ustawionego kolegi. Wybrał pierwsze rozwiązanie i to była błędna decyzja. Z dalszej odległości za to spróbował Adam Kozajda, a z jego uderzeniem poradził sobie bramkarz miejscowych. W końcu Górnikowi udało się dopiąć swego. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najwyżej wyskoczył Maciej Rojewski i podwyższył na 2:0 dla gości.

Drugą połowę także lepiej zaczęli koninianie. Adam Kozajda trafił w słupek i wtedy zaczęły się problemy Biało-niebieskich. W trzy minuty po głupich błędach w obronie stracili dwie bramki, a jakby tego było po zagraniu ręką w polu karnym w 74. minucie Jan Iwulski wyprowadził Olimpię na prowadzenie. Olimpia grała wyżej, odważniej i przede wszystkim miała przewagę psychologiczną. Bo o ile w pierwszej połowie nie wychodziło im nic, tak kolejne fazy meczu należały dla nich. Swojego gola mógł mieć także Jakub Antosik, ale nieznacznie się pomylił.

W tym meczu jeżeli chodzi o Górnika doszło do kilku „pierwszych razów” w rundzie wiosennej. Drużyna z Konina premierowo:

- w sezonie 2022/23 przegrała mecz na wiosnę

- Maciej Rozmarynowski zaznał goryczy porażki w oficjalnym meczu

- Bartosz Kordylewski wpuścił więcej niż dwa gole.

Olimpia zaś po dzisiejszym zwycięstwie odrobiła trzy punkty do drugiego GKS-u Dopiewo i wciąż ma szanse na baraż. I właśnie z jedyną już drużyną, która w rundzie wiosennej nie przegrała piłkarze Łukasza Kujawy zagrają bezpośednie starcie „o wszystko”. Ewentualna wygrana pozwoli wyprzedzić wicelidera w tabeli i w spotkaniu u siebie z Kłosem Zaniemyśl zagrać o udział w barażu o IV ligę. Wszystko pozostałe to już matematyka.

Olimpia Koło Górnik Konin 3:2 (55' Kacper Andrzejczak, 58' Dawid Zawadzki, 74' Jan Iwulski – 4', 28' Maciej Rojewski)

Olimpia: Jakub Kozajda – Konrad Mechowski, Mateusz Olejnicki, Jan Iwulski, Kacper Jędrzejczak (89' Krystian Jaroszewski), Jakub Antosik (88' Kamil Nitecki), Dawid Lewandowski (90'Jan Szafrański), Olaf Ossowski (90' Adam Marciniak), Dawid Zawadzki, Szymon Bartosik, Michał Śmigielski

Górnik: Bartosz Kordylewski – Wojciech Słowiński (75' Brajan Perliński), Maciej Rojewski, Adam Kozajda (78' Kacper Szurgot), Aleks Sieradzki (80' Kacper Kubiak), Igor Witczak, Iwo Nowierski (60' Rafał Iwiński), Jakub Marzyński (85' Maksymilian Szymczak), Kacper Babacz, Rafał Steczyński, Mikołaj Czajka