LM.plSportPięciosetowy bój SPS Konspol, Wilki bez szans z Orłem Międzyrzecz

Pięciosetowy bój SPS Konspol, Wilki bez szans z Orłem Międzyrzecz

II liga

Mogą sobie pluć w brody siatkarze SPS Konspol Słupca, w starciu z Sobieskim Arena Żagań komplet punktów był bowiem na wyciągnięcie ręki. Bez szans z Orłem Międzyrzecz były natomiast Wilki Wilczyn.

Słupczanie w sobotę grali na wyjeździe z Sobieskim Arena Żagań, jednym z rywali w walce o podium. Spotkanie dla zawodników Tomasza Robaka zaczęło się bardzo dobrze. SPS Konspol wygrał dwa pierwsze sety po 25:18 i na wyciągnięcie ręki miał komplet punktów. Wtedy jednak, w trzecim secie, gospodarze wrócili do gry. Zwyciężyli 25:12, a następnie w czwartym secie – 25:15. W decydującej partii słupczanie byli lepsi, choć potrzebna była gra na przewagę. Goście zwyciężyli 16:14, wygrywając w całym spotkaniu 3:2.

Po dziewiątej kolejce SPS Konspol Słupca zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem szesnastu punktów. Tyle samo oczek na koncie mają jeszcze dwie inne ekipy. Kolejny mecz w przyszłą sobotę, słupczanie w derbach regionu zagrają z Wilkam Wilczyn.

Wilczynianie w sobotę mierzyli się natomiast z Orłem Międzyrzecz. Mecz był dość jednostronnym widowiskiem. Goście z Międzyrzecza zwyciężyli w trzech setach: do dziewiętnastu, do piętnastu i do dwudziestu.

Wilki zajmują obecnie szóste miejsce w tabeli z dorobkiem trzynastu oczek.

Sobieski Arena Żagań – SPS Konspol Słupca 2:3 (18:25, 18:25, 25:12, 25:15, 14:16)

Wilki Wilczyn – LBS Bank Janas Logistics KS Orzeł Międzyrzecz 0:3 (19:25, 15:25, 20:25).