Skocz do zawartości

Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPlebiscyt „Przeglądu Sportowego”. Ewa Pajor poza czołową dziesiątką

Plebiscyt „Przeglądu Sportowego”. Ewa Pajor poza czołową dziesiątką

Dodano:
Plebiscyt „Przeglądu Sportowego”. Ewa Pajor poza czołową dziesiątką

Foto FC Barcelona Femeni

Ewa Pajor, jedna z najlepszych polskich piłkarek, wychowanka Medyka Konin, została nominowana do 90. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” na Najlepszego Sportowca Polski 2024 roku. Była to pierwsza w historii nominacja piłkarki w tym konkursie. Ostatecznie Pajor uplasowała się poza pierwszą dziesiątką.

Zwyciężyła Aleksandra Mirosław, pozostałe miejsca na podium zajęli Natalia Bukowiecka i Wilfredo Leon.

Wyniki 90. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” 2024:

  1. Aleksandra Mirosław – wspinaczka sportowa

  2. Natalia Bukowiecka – lekkoatletyka

  3. Wilfredo Leon – siatkówka

  4. Iga Świątek – tenis

  5. Bartosz Zmarzlik – żużel

  6. Daria Pikulik – kolarstwo

  7. Julia Szeremeta – boks

  8. Robert Lewandowski – piłka nożna

  9. Klaudia Zwolińska – kajakarstwo górskie

  10. Ksawery Masiuk – pływanie

Ewa Pajor to jedna z najwybitniejszych polskich piłkarek, uznawana za czołową postać kobiecej piłki nożnej w Europie. Urodzona 3 grudnia 1996 roku w Uniejowie, swoją karierę rozpoczęła w Medyku Konin, z którym zdobywała liczne trofea w Polsce. W wieku zaledwie 18 lat podpisała kontrakt z niemieckim VfL Wolfsburg, gdzie stała się kluczową zawodniczką, zdobywając wiele mistrzostw Niemiec i występując w finałach Ligi Mistrzyń UEFA.

Historia plebiscytu

Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” na najlepszego polskiego sportowca roku jest organizowany od 1926 roku i wyłania dziesięciu najlepszych zawodników w Polsce, spośród których jeden zostaje Sportowcem Roku. Początkowo konkurs organizowała redakcja „Przeglądu Sportowego”, a później dołączyły Telewizja Polsat i Telewizja Polska.

Pierwszym laureatem był Wacław Kuchar. Konkurs nie odbywał się w latach 1939–1947 (z powodu II wojny światowej) oraz w 1953 roku (z powodów organizacyjnych). Justyna Kowalczyk, z pięcioma zwycięstwami, jest rekordzistką plebiscytu, a Stanisława Walasiewicz i Irena Szewińska mają najwięcej miejsc na podium (po osiem). Robert Lewandowski przez dwanaście kolejnych lat (2011–2022) znajdował się w czołowej dziesiątce.

Uroczyste gale odbywały się w Warszawie i Łodzi, w takich miejscach jak Sala Kongresowa, Hotel Victoria czy Teatr Polski.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole