Skocz do zawartości
LM.plSportPrawie 700 tys. zł dla Sokoła Kleczew? To więcej, niż rok temu

Prawie 700 tys. zł dla Sokoła Kleczew? To więcej, niż rok temu

Dodano: , Żródło: LM.pl
Prawie 700 tys. zł dla Sokoła Kleczew? To więcej, niż rok temu
Dotacja

690 tys. zł ma wynieść dotacja dla Klubu Sportowego Sokół Kleczew w 2022 roku. Tak przewiduje projekt budżetu gminy Kleczew na przyszły rok.

W ostatnich dniach burmistrz gminy Kleczew zaprezentował projekt budżetu na 2022 r. W planie wydatków przewiduje się 690 tys. zł w dziale „Kultura fizyczna” na dotację celową z budżetu na finansowanie lub dofinansowanie zadań zleconych do realizacji stowarzyszeniom. W przypadku sportu w gminie Kleczew będzie to najprawdopodobniej Sokół Kleczew.

Projekt budżetu muszą zatwierdzić jeszcze radni, ale w przypadku tej kwoty zmian raczej nie powinno być. Już rok temu obniżenie kwoty dotacji proponował burmistrz Mariusz Musiałowski, ale to właśnie radni przekonali go do utrzymania dotacji na tym samym poziomie. Teraz kleczewski klub może otrzymać dofinansowanie wyższe o 40 tys. zł.

Kleczew w ostatnich latach hojniej, niż inne samorządy powiatu konińskiego, wspierał lokalny sport. Dotacja dla Sokoła w wysokości 690 tys. zł to nawet więcej, niż dostaje jakikolwiek klub w Koninie (dla porównania Medyk w zeszłym roku otrzymał 610 tys. zł, Górnik - 510 tys. zł).

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole