Skocz do zawartości
LM.plSportPrzedstawiamy beniminków niższych lig. Tur Turek

Przedstawiamy beniminków niższych lig. Tur Turek

Dodano:
Przedstawiamy beniminków niższych lig. Tur Turek
Niższe ligi piłkarskie

Tur Turek to beniaminek A klasy. O przygotowaniach do nowego sezonu opowiedział nam prezes klubu, Artur Poszwa.

W kampanii 2021/22 Tur Turek pewnie awansował do klasy A. To jednak dopiero początek realizacji szerszej perspektywy, o czym opowiada prezes klubu z Turku, Artur Poszwa. – Ubuegłosezonowy awans jest częścią większego planu. W ciągu kilku najbliższych lat chcemy dojść do IV ligi. Naturalnie jeżeli będzie nas stać. Część firm zadeklarowało swoje wsparcie, jeżeli tylko będziemy występować odpowiednio wyżej. Na tę chwilę takim podstawowym celem jest klasa okręgowa.

Jak w każdej drużynie, tak i w Turze latem doszło do kilku roszad personalnych. Co bardzo interesujące zespół prawdopodobnie wzmocni zawodnik, który w swoim C.V. ma występy w gruzińskiej drugiej lidze. Trwają formalności transferowe. – Wzmocniliśmy się czterema wychowankami, którzy wrócili do nas po pewnym czasie, Kolejni dwaj są w trakcie załatwiania. Jednym z nich jest zawodnik pochodzący z Gruzji, który grał w drugim zespole Dinama Tibilisi na poziomie II ligi w swojej ojczyźnie. Był na jednym z naszych ligowych spotkań, po jego zakończeniu przyszedł i zapytał, czy może do nas dołączyć? Mieszka w Turku, przedstawiliśmy mu nasze plany, on je zaakceptował. Jeżeli chce nam pomóc i nie przeszkadza mu fakt, iż będzie występował kilka poziomów niżej, to dlaczego mielibyśmy mu tego nie umożliwić? W tej chwili jesteśmy w trakcie załatwiania formalności.

Jeżeli tylko uda się dopiąć wszystkie detale, to bez wątpienia będzie hit transferowy w niższych ligach w Polsce. Ale co z okresem przygotowawczym? – Wszystko przebiegało tak, jak sobie zaplanowaliśmy. Zarówno jeżeli chodzi o treningi, jak i o mecze kontrolne. Rozegraliśmy pięć sparingów z czego trzy z zespołami z wyższej ligi. Bilansjest korzystny: trzy wygrane, remis i przegrana.

Artur Poszwa ma świadomość, że jego drużyna jest beniaminkiem w A klasie i na swój sposób tej ligi będzie się uczyć. Mimo to jest optymistą. – Jeżeli nie uda się awansować do klasy okręgowej sezon po sezonie, to nic się nie stanie. Natomiast postaramy się na tyle wzmocnić drużynę młodymi zawodnikami z naszego powiatu, aby cały czas podnosić poziom zespołu. Będziemy reagować na bieżąco. Uważam, że drużyna z miasta na prawach powiatu, a takim przecież jest Turek, powinna występować chociaż w IV lidze.

Foto Tur Turek facebook

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole