Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPrzyszłość Górnika Konin w rękach radnych. Czas na decyzję w sprawie klubu

Przyszłość Górnika Konin w rękach radnych. Czas na decyzję w sprawie klubu

Dodano:
Przyszłość Górnika Konin w rękach radnych. Czas na decyzję w sprawie klubu
Komisja

Co zrobi miasto z zadłużonym Górnikiem Konin? Okaże się wkrótce. Dług klubu wobec Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ciągle rośnie. Dziś to prawie 40 tys. zł. Czy Górnik straci miejską dotację?

Nie wiem, jakie znajdziemy rozwiązanie. Musimy o tym porozmawiać, także z przedstawicielami klubu, z którymi kontakt jest utrudniony – stwierdził podczas posiedzenia Komisji Kultury i Sportu Rady Miasta Konina wiceprezydent Witold Nowak.
 
Przewodnicząca Komisji Monika Kosińska zaproponowała, aby radni pochylili się nad tematem w najbliższy poniedziałek, kiedy najprawdopodobniej odbędzie się nadzwyczajna sesja rady miasta. Wówczas radni wspólnie z przedstawicielami klubu będą mogli porozmawiać o tym, czy np. nie powiązać zadłużenia Górnika z wypłacaną przez miasto dotacją. W grę wchodzi także rezygnacja z pobierania opłat za użytkowanie boisk i obniżenie dotacji dla klubu. 
 
Dalsze utrzymywanie tego stanu rzeczy to działanie na szkodę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – przekonywała radna Kosińska. 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole