LM.plSportRegions Cup nie dla Wielkopolski

Regions Cup nie dla Wielkopolski

Regions Cup

Nie udało się kadrze Wielkopolskiego ZPN-u awansować do fazy międzynarodowej turnieju Regions Cup. Na boiskach we Wrześni i Czerniejewie najlepsi okazali się obrońcy tytułu z Dolnego Śląska. Mimo to piłkarze Sokoła Kleczew zaznaczyli na tym turnieju swoją obecność.

W drugim meczu turnieju ponownie od pierwszej minuty jako kapitan rywalizację rozpoczął Adrian Kaliszan. Do zmiany doszło w bramce, Mateusz Kustosz zastąpił Hubera Świtalskiego, a na ławce ponownie zasiadł Mateusz Wzięch. Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla gospodarzy. W ósmej minucie po rzucie rożnym do piłki najwyżej wyskoczył Adrian Kaliszan i dał prowadzenie kadrze WPZN-u. Potem jednak strzelali już tylko goście z Lubelszczyzny i to oni wygrali 2:1.

W ostatnim spotkaniu wszyscy piłkarze Sokoła Kleczew zasiedli na ławce, a mecz zakończył się wygraną faworyta 1:0. Trenerem kadry WZPN jest Mariusz Bekas, były opiekun Sokoła Kleczew.

Wyniki meczów z soboty i niedzieli:

Wielkopolski ZPN – Lubelski ZPN 1:2

Dolnośląski ZPN – Wielkopolski ZPN 1:0

Do dalszej fazy, która zostanie rozegrana na Łotwie awansowała kadra Dolnośląskiego ZPN, w grupie II, rywalizować będzie z przedstawicielami Łotwy, Słowacji i Mołdawii.