LM.plSportRoman Jaszczak: „Przegraliśmy po dobrym meczu”

Roman Jaszczak: „Przegraliśmy po dobrym meczu”

Opinie po meczu

Mimo, że Medyk odpadł wczoraj z Pucharu Polski, tak powodu do wstydu nie ma. Koninianki mierzyły się z zespołem lepszym, który zasłużenie awansował do finału.

Na początku mieliśmy trochę pecha. Po straconej pierwszej bramce w ósmej minucie powiedziałem, że lepiej tak, niż jak w końcówce w Łęcznej w minioną sobotę. Dzisiaj mieliśmy czas na odrobienie strat, do przerwy było kilka dobrych ku temu okazji, a Czarni z niczego strzelili nam bramkę – powiedział po meczu trener Medyka, Roman Jaszczak.

Podobnie więc jak w meczu ligowym, po raz kolejny pierwsza dobra połowa nie poskutkowała powtórką w dalszej części gry. – Nie wiem skąd się to bierze, że gramy kolejny dobry mecz i go przegrywamy. Tak było z Górnikiem w poprzedniej kolejce, gdy przegraliśmy 0:1, dzisiaj skończyło się 0:3.

W pewnym momencie było widać, że z Medyka zeszło ciśnienie i gra nie wygląda, tak by były nadzieje na odrobienie strat. – W takim meczu jak półfinał Pucharu Polski, z takim ładunkiem emocjonalnym, zawsze pierwsza bramka ustawia mecz. Jestem przekonany, że gdybyśmy wyrównali, to awans byłby nasz. Nie można mieć pretensji do Ani Gawrońskiej za niewykorzystaną sytuację. Mecz to nie jest jedna okazja, trzeba utrzymywać koncentrację przez cały czas zakończył trener koninianek.