LM.plSportSezon rozpoczęty! Bez niespodzianki w Słupcy, Wilki tylko z setem

Sezon rozpoczęty! Bez niespodzianki w Słupcy, Wilki tylko z setem

II liga

Pierwsze mecze nowego sezonu II ligi mają za sobą siatkarze SPS Konspol Słupca i Wilków Wilczyn. Z trzech punktów cieszyć mogli się tylko podopieczni Tomasza Robaka.

SPS Konspol Słupca na start dostał przeciwnika wymarzonego – młody zespół Trefla II Gdańsk. Grający na własnym terenie słupczanie byli faworytem i bez problemu ten ciężar udźwignęli. Ani przez chwilę nie oddali inicjatywy gdańszczanom i spokojnie wygrali w sobotę 3:0 (25:17, 25:16, 25:15).

Cieszymy się, że dobrze otworzyliśmy ligę. Nie było to perfekcyjne rozpoczęcie sezonu. Na początku pierwszego seta było widać nerwowość w naszych szykach. Od połowy pierwszego seta zaczęliśmy kontrolować set i grało się łatwiej i przyjemniej. Dobrze, że nie pozwoliliśmy się rozhulać młodzieży. Czasem dwie, trzy akcje potrafią napędzić taki młody zespół – ocenił po spotkaniu trener SPS Konspol Słupca Tomasz Robak.

Jak mówi, na razie nie stawia przed swoim zespołem konkretnych celów na ten sezon. – Mamy przebudowany skład, bardzo dużo nowych twarzy, dużo młodych osób. Niech przelecą dwie, trzy kolejki, zobaczymy, jak są zbudowane inne zespoły. Potencjał w drużynie jest dosyć spory. Jeśli nie będą nas trapić kontuzje to będziemy w stanie powalczyć z wieloma zespołami. Będzie raczej chcieli celować w górną część tabeli, niż środek.

Falstart zaliczyły natomiast Wilki Wilczyn. W wyjazdowym spotkaniu z Sobieskim Areną Żagań wilczynianie przegrali 1:3. Goście byli w stanie urwać drużynie z Żagania tylko trzeci set. W pozostałych wygrywali gospodarze.

Kolejne mecze za tydzień. SPS Konspol Słupca zmierzy się z Ikarem Legnica, a Wilki Wilczyn zagrają na wyjeździe z A.Z. Iwaniccy Gubin.

SPS Konspol Słupca – Trefl II Gdańsk 3:0 (25:17, 25:16, 25:15)

Sobieski Arena Żagań – Wilki Wilczyn 3:1 (25:22, 25:18, 22:25, 25:14)