Skocz do zawartości
LM.plSportSiatkarska kolejka: Wilki z kandydatem do tytułu, SPS z kandydatem do spadku

Siatkarska kolejka: Wilki z kandydatem do tytułu, SPS z kandydatem do spadku

Dodano: , Żródło: LM.pl
Siatkarska kolejka: Wilki z kandydatem do tytułu, SPS z kandydatem do spadku
II liga

Pierwsza runda II ligi siatkówki zbliża się ku końcowi, przedostatnie mecze rozegrają SPS Konspol Słupca i Wilki Wilczyn. Większe szanse na punkty mają słupczanie.

Drużyna Tomasza Robaka podejmować będzie Trefl Lębork. To jeden z zespołów walczących o utrzymanie. Do tej pory zespół z Pomorza zgromadził na swoim koncie siedem punktów i zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji. Wygrał zaledwie dwa razy – 3:2 z SKS Gorzów Wlkp. i 3:0 ze Stoczniowcem Gdańsk. Ponadto Trefl urwał po punkcie Wilkom Wilczyn i Enea Energetykowi Poznań.

I to właśnie te wyniki muszą być sporą przestrogą dla słupczan, by rywala nie lekceważyć. Zarówno poznaniacy, jak i wilczynianie to drużyny z potencjałem zbliżonym do potencjału SPS Konspol, a Trefl zdobywać z nimi punkty potrafił. Wpadka z zespołem z Lęborka może zaś słupczan sporo kosztować, bo rywalizacja w środku tabeli jest bardzo zacięta.

Spotkanie pomiędzy SPS Konspol Słupca a Treflem Lębork rozpocznie się w sobotę 4 grudnia o godz. 18.00 w hali sportowej przy ul. Kopernika 13 w Słupcy.

Znacznie ciężej o punkty będzie Wilkom Wilczyn. Drużyna Bartosza Malinowskiego podejmie StalPro Joker Powiat Pilski. To jeden z kandydatów do tytułu, a co najmniej – do podium. Pilanie obecnie zajmują czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów i stratą trzech oczek do trzeciego miejsca. I na pewno w Wilczynie będą liczyć na punty potrzebne do walki o wyższe lokaty.

Jak na razie pilanie punkty tracili jedynie z czołówką tabeli, regularnie ogrywając niżej notowane zespoły. Wilkom może być trudno przełamać ten schemat. Z drugiej strony – drużyna z powiatu konińskiego nie ma nic do stracenia, bo ewentualna porażka nie będzie żadną negatywną niespodzianką.

Mecz pomiędzy Wilkami Wilczyn a StalPro Joker Powiat Pilski rozpocznie się w sobotę 4 grudnia o godz. 20.00 w hali sportowej w Wilczynie.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole