LM.plSportSkoczek w dobrej formie. Pięć medali na zawodach międzywojewódzkich

Skoczek w dobrej formie. Pięć medali na zawodach międzywojewódzkich

Lekkoatletyka

Złoto, dwa srebra i dwa brązy przywieźli zawodnicy Skoczka Władysławów z Międzywojewódzkich Mistrzostw U-16. To najlepszy wynik klubu z powiatu tureckiego na takich szczeblu zawodów.

Mistrzostwa odbyły się w miniony weekend w Szczecinie, a rywalizowali w nich zawodnicy z województw wielkopolskiego i zachodnio-pomorskiego. Wśród nich było siedmiu reprezentantów Skoczka Władysławów. Zdobyli oni pięć medali.

Jedyne złoto ze Szczecina przywiózł Damian Kuśmierek. W biegu na 110 m przez płotki zanotował czas 15,89 sek. i był lepszy od drugiego na mecie zawodnika o 0,26 sek. Ponadto Kuśmierek był drugi w biegu na 300 m przez płotki, notując czas 42,54 sek.

Drugi srebrny medal dla Skoczka wywalczył Mateusz Nijakowski. Rywalizujący w biegu na 1000 m z przeszkodami zawodnik poprawił swój rekord życiowy o cztery sekundy i z czasem 2:56,67 zajął drugie miejsce.

Ponadto zawodnicy Skoczka zdobyli jeszcze dwa brązowe medale. Antoni Pławiński był trzeci w biegu na 100 m przez płotki (czas: 17,22 sek. i rekord życiowy), a Antoni Robakowski stanął na najniższym stopniu podium w konkursie rzutu dyskiem. 40,08 m w drugiej próbie to też pobity rekord życiowy.

Zarówno Pławiński, jak i Robakowski zajęli ponadto punktowane do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży miejsca. Antoni Pławiński był dziesiąty w biegu na 300 m przez płotki (45,87 sek.), a Antoni Robakowski siódmy w rzucie oszczepem (38,10 m). Łącznie Skoczek Władysławów z Szczecinie zdobył trzynaście punktów.

Ponadto dwunaste miejsce w skoku wzwyż zanotował Aleksander Zydorkiewicz (1,35 m).

Kolejne zawody przed Skoczkiem Władysławów za dwa tygodnie. W Karpaczu zawodnicy z powiatu tureckiego rywalizować będą w mistrzostwach Polski.