Skocz do zawartości
LM.plSportSKP ograł lidera. Beniaminek pokazał potencjał

SKP ograł lidera. Beniaminek pokazał potencjał

Dodano:
SKP ograł lidera. Beniaminek pokazał potencjał
IV liga

Kilka tygodni temu SKP na własnym terenie ograł ówczesnego wicelidera tabeli z Gniezna. W sobotę poradził sobie z przeciwnikiem jeszcze wyżej klasyfikowanym.

Niektórzy przedsezonowe tezy o tym, że drużyna ze Słupcy nie będzie typowym chłopcem traktowali z przymrużeniem oka. Tymczasem beniaminek udowadnia, że w IV lidze chce zostać na dłużej. I że o utrzymanie nie zamierza walczyć do ostatniej kolejki. Z taką grą SKP może spokojnie zadomowić się w środku stawki, a może i kilka pozycji wyżej.

Sobotnie spotkanie nie było jakimś wielkim widowiskiem, choć bardzo wyrównanym. Pierwszego gola po kontrze dla gospodarzy zdobył Kacper Kajdan w 57. minucie. Potem na krótko inicjatywę przejęła Centra, ale sytuacji sam na sam z Maciejem Przygodą nie wykorzystał Jakub Kłobusek. Gości w końcówce dobił Igor Kuźniewski, który dopadł do odbitej przez bramkarza Centry piłki. Chwilę później golkiper przyjezdnych został ukarany dwiema żółtymi kartkami i było wiadomo, że SKP tego meczu już nie przegra.

W następnej kolejce do Słupcy przyjedzie Korona Piaski. Ten mecz zaplanowano na sobotę 16 października.

SKP Słupca – Centra Ostrów Wielkopolski 2:0 (57' Kacper Kajdan, 88' Igor Kuźniewski)

SKP Słupca: Maciej Przygoda – Kacper Zaparty, Konrad Kobylarek, Michał Lorencki, Piotr Witowski (80' Igor Kuźniewski), Igor Sarnowski (75' Norbert Lorencki), Kacper Kajdan (73' Jakub Kwaśny), Tomasz Koziorowski, (67' Hubert Grzeszczyk), Igor Kuźniewski, Maciej Adamczewski (88' Jakub Burda)

Foto archiwum

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole