Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportŚlesin prawie pewny awansu, trwa walka o drugie miejsce. Polonus zapewnił sobie utrzymanie

Ślesin prawie pewny awansu, trwa walka o drugie miejsce. Polonus zapewnił sobie utrzymanie

Dodano:
Ślesin prawie pewny awansu, trwa walka o drugie miejsce. Polonus zapewnił sobie utrzymanie
V liga

Wyniki 29. kolejki grupy II piątej ligi nie zaskoczyły. Wygrali ci, co mieli wygrać, a to oznacza, że wszystko rozstrzygnie się w najbliższą sobotę.

SKP Słupca to jednak wiatr w oczy wieje. No bo nawet jeżeli tydzień przegrał w Kazimierzu Biskupim 2:4, to przynajmniej do przerwy prowadził. Ale nie, znowu musiało coś pójść nie tak. Za wystawienie nieuprawionego zawodnika słupczanie zostali ukarani walkowerem i oficjalnie nawet tych dwóch goli nie mają. Co zrobić? Chyba trzeba się szykować na okręgówkę, bo o starciu z Górnikiem Konin pomimo honorowej porażki, to jednak nie ma za bardzo co pisać. Biało-niebiescy byli lepsi i tyle.

Tak samo jak Polonia Golina w Strzałkowie. Trzy gole zdobył Orlande Kpassa i dzięki temu jego zespół obronił pozycję wicelidera. Na czele tabeli niezmiennie znajduje się SMS Ślesin, który z problemami, ale jednak poradził sobie z Przemysławem Poznań. Dwa gole dla Skicioków zdobył Rusłan Zubkow i do awansu brakuje już naprawdę niewiele. Ukrainiec w klasyfikacji strzelców drugiej grupy wyprzedził o jedno trafienie Adama Iwińskiego. Zatem w ostatniej kolejce będzie trwał korespondencyjny pojedynek najlepszych armat ligi. No chyba, że WZPN ekipie z Napoleona zwróci punkty na mecz z Meblorzem Swarzędz. Wtedy będzie trwała walka tylko o drugie miejsce uprawniające do gry w barażach.

Po 29. kolejce najbardziej cieszą się w Kazimierzu Biskupim, bo wygrana 6:0 z GKS-em Dopiewo zapewniła gospodarzom utrzymanie.

Tabela (w nawisach punkty): 1. SMS Ślesin (69), 2. Polonia Golina (68), 3. Górnik Konin (64), 6. Olimpia Koło (48), 10. Polanin Strzałkowo (38), 12. Polonus Kazimierz Biskupi (22), 16. SKP Słupca (11)

Polonus Kazimierz Biskupi – GKS Dopiewo 6:0

SKP Słupca – Górnik Konin 2:4 (Patryk Maciejewski, Szymon Dzwoniarski – Dawid Gołdyka, Maciej Rojewski, Adam Krzos, Rafał Iwiński)

Polonia II Środa Wlkp. – Olimpia Koło 2:4 (dla Olimpii 1' Dawid Wiśniewski, 12' Konrad Mechowski, 20' Jakub Antosik, 68' Jan Iwulski)

Przemysław Poznań – SMS Ślesin 1:2 (dla SMS-u Rusłan Zubkow x2)

Polanin Strzałkowo – Polonia Golina 2:5 (50' Michał Lorecnki, 58' Piotr Witowski – 11', 19', 39' Orlande Kpassa, 57' Bartosz Andrzejewski, 89' sam.)

Foto archiwum

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole