LM.plSportSompolno nadal na fali, Tulisia przegrała u siebie z LKS Ślesin

Sompolno nadal na fali, Tulisia przegrała u siebie z LKS Ślesin

Niższe ligi piłkarskie

Nie przestaje zaskakiwać GKS Somolno, który notuje serię sześciu zwycięstw z rzędu. Miłą niespodziankę swoim kibicom sprawili także piłkarze LKS-u Ślesin.

W meczu na szczycie grupy IV klasy okręgowej górą GKS Sompolno. W starciu z Wartą Eremitą Dobrów lepsi okazali się goście, którzy po golu Bartosza Domanieckiego zainkasowali bezcenne trzy punkty i jak do tej pory notują same zwycięstwa. Tak się lideruje w okręgówce!

Mimo, że Tulisia Tuliszków niespodziewanie przegrała u siebie z LKS Ślesin, zachowała pozycję wicelidera, podobnie jak trzecią pozycję wspomniana już Warta Dobrów. Na piąte miejsce awansowała Polonia Golina po efektownej wygranej ze Zjednoczonymi w Trzemesznie aż 6:0. Cztery bramki w tym spotkaniu zdobył Przemysław Skibiszewski, a po jednej dorzucili Alan Kujawa i Wiktor Jarabek.

W drugiej połówce tabeli na ósmą pozycję awansował Strażak Licheń Stary. Pomogła w tym wygrana 3:2 u siebie z Czarnymi Ostrowite. Nadal bez wygranej są Zjednoczeni Rychwał, którzy tym razem musieli uznać wyższość Kasztelanii Brudzew. Już w pierwszej minucie przegrywali 0:1, mimo to zdołali wyrównać ledwie chwilę później. Początek drugiej połowy zweryfikował jednak plany drużyny Damiana Tylaka i znów skończyło się bez punktów.

W grupie piątej klasy A na prowadzeniu Orły Huta Łukomska (Zagórów). Dotychczasowy lider, Baszta Przedecz, zremisował 1:1 z Hetmanem w Orchowie, a wicelider z Babiaka uległ 0:1 w Kłodawie z Górnikiem. Ostatnie pozycje nadal zajmują Hetman Orchowo i Sparta Barłogi. Choć z czołówką te dwa zespoły walczyły dzielnie, punktów to nie przyniosło.

W grupie szóstej klasy B nadal liderem WKS Boguszyczki, a w grupie dziesiątej także bez zmian – prowadzi KS Kamień. Obie ekipy w ostatniej kolejce wygrały swoje spotkania.