LM.plSportSPS Konspol lepszy od Trefla Lębork. Właśnie tak miało być

SPS Konspol lepszy od Trefla Lębork. Właśnie tak miało być

II liga

Dla SPS-u Konspol mecz z Treflem Lębork to była okazja, aby podreperować konto punktowe. I tak też w istocie było.

Słupczanie jako pierwsi objęli w meczu prowadzenie i nie oddali go już do końca. Ale emocji nie zabrakło. Goście choć najpierw przegrywali 2:10, a potem 6:13 to potem zdobyli osiem punktów z rzędu i to oni w tamtym momencie seta mieli jednopunktową przewagę. Potem słupczanie nieco uspokoili swoją grę, a asem serwisowym zakończyli pierwszego seta.

W drugiej partii tylko początkowo i pod koniec byliśmy świadkami podobnych emocji, a finał seta był niemal taki sam, jak poprzednio. Decydujący o wszystkim set przebiegał pod wyraźne dyktando SPS-u Konspol, a gospodarze wygrali go 25:15.

Po sobotnim zwycięstwie słupczanie zajmują piąte w tabeli, a ostatnim w tym roku rywalem będzie Energetyk Poznań. Ten mecz zostanie rozegrany na wyjeździe.

SPS Konspol Słupca – Trefl Lębork 3:0 (25:21, 25:20, 25:15)