Skocz do zawartości

Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

LM.plSportSPS Słupca w kolejnej rundzie walki o I ligę. Wilki Wilczyn kończą sezon

SPS Słupca w kolejnej rundzie walki o I ligę. Wilki Wilczyn kończą sezon

Dodano:
SPS Słupca w kolejnej rundzie walki o I ligę. Wilki Wilczyn kończą sezon
II liga

Foto archiwum

SPS Słupca i Wilki Wilczyn zmierzyły się w ostatnich dwóch weekendach w fazie play-off, walcząc o awans do I ligi siatkówki. Po pierwszym dwumeczu w Wilczynie, gdzie padł remis, rywalizacja przeniosła się do Słupcy.

W sezonie zasadnicznym drużyna Tomasza Robaka zajęła pierwsze miejsce, a SPS – czwarte. Pierwsze spotkanie serii, rozegrane w Wilczynie, dostarczyło kibicom dużych emocji. Po emocjonującym, pięciosetowym pojedynku Wilki zwyciężyły 3:2 (18:25, 25:23, 26:24, 24:26, 17:15). W rewanżu SPS Słupca odpowiedział zdecydowanie, pokonując gospodarzy 3:0 (25:19, 25:23, 25:18) i doprowadzając do wyrównania w serii.

W minioną sobotę rywalizacja przeniosła się do hali w Słupcy i znów emocji nie brakowało. Mecz po raz kolejny rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku, a najbardziej dramatyczny był czwarty set, zakończony wynikiem 36:34 po grze na przewagi. Ostatecznie lepszy okazał się zespół SPS, wygrywając 3:2 (25:23, 22:25, 19:25, 36:34, 15:13). Zawodnikiem meczu został Adrian Andruszkiewicz, który zdobył aż 35 punktów.

Niedzielne, decydujące starcie zakończyło się już bardziej zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy. SPS triumfował 3:1 (20:25, 25:13, 25:14, 25:13), a nagrodę MVP otrzymał Igor Bogucki. Dzięki wygranej drużyna ze Słupcy awansowała do turnieju półfinałowego o awans do I ligi, który zostanie rozegrany pod koniec kwietnia. Rywale SPS zostaną wyłonieni po zakończeniu rywalizacji w pozostałych grupach.

Dla Wilków Wilczyn sezon dobiegł końca. W przyszłym roku zespół ponownie wystąpi w rozgrywkach II ligi.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole