LM.plSportStart Konin rozbity w Opolu na koniec pierwszej rundy. Grali w zaledwie w ośmiu

Start Konin rozbity w Opolu na koniec pierwszej rundy. Grali w zaledwie w ośmiu

II liga

Bardzo wysokiej porażki doznali piłkarze ręczni Startu Konin w ostatnim meczu pierwszej rundy II ligi. W Opolu musieli sobie radzić w zaledwie ośmiu.

Stawką starcia Gwardii II ze Startem, kończącego pierwszą rundę II ligi dla obu zespołów, było dziesiąte miejsce. Koninianie przegrali je de facto jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. W Opolu musieli bowiem rywalizować w osiem osób, co skutecznie wykluczyło ich z podjęcia wyrównanej rywalizacji.

Gwardia II gościom zaczęła odskakiwać już dziesiątej minucie. W ciągu kolejnych dziesięciu minut gospodarze zdobyli dziesięć bramek z rzędu. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wygraną Gwardii II 22:7. Po zmianie stron zespół z Opola sukcesywnie swoją przewagę powiększał i ostatecznie zakończył spotkanie, wygrywając 46:15.

Dla zespołu Dariusza Pietrzyka była to ósma porażka w tym sezonie. Start pierwszą rundę kończy na jedenastym miejscu w tabeli z dorobkiem dziewięciu punktów. Do rywalizacji piłkarze ręczni wrócą w połowie lutego.

Gwardia II Opole – Start Konin 46:15 (22:7)

Start Konin: Przemysław Hejna – Piotr Kołtunowicz (4), Tomasz Lorencki (4), Zbigniew Jarecki (1), Adam Budzyński, Janusz Kostrzewa (3), Paweł Dobry (2), Tomasz Garbarczyk (1).