Skocz do zawartości
LM.plSportŚwietny wynik Hetmana w II lidze. Zagrają na zapleczu Ekstraligi!

Świetny wynik Hetmana w II lidze. Zagrają na zapleczu Ekstraligi!

Dodano: , Żródło: LM.pl
Świetny wynik Hetmana w II lidze. Zagrają na zapleczu Ekstraligi!
Szachy

Siódme miejsce w II lidze wywalczył w tym sezonie Hetman Konin. To wynik, który daje im awans na zaplecze Ekstraligi!

Siedmiu szachistów Hetmana Konin rywalizowało w zeszłym tygodniu w II lidze. Koniński zespół od kilku sezonów gra na tym poziomie rozgrywek, ale w poprzednich latach nie udawało mu się w II lidze utrzymać. Hetman wygrywał III ligę, awansował do II, po czym ponownie spadał do III. Przełamanie przyszło w tym sezonie.

Rywalizację w tegorocznej odsłonie II ligi Hetman rozpoczął od porażki 2:4 ze SKOK-iem Chmielewskiego Lublin, ale już w kolejnych czterech rundach koninianie byli niepokonani, odnosząc trzy zwycięstwa i jeden remis. W szóstej i siódmej rundzie Hetman zanotował jeszcze dwie porażki, ale rozgrywki konińscy szachiści zakończyli dwoma wygranymi – 4,5:1,5 z KTS Kalisz i 3,5:2,5 z Gońcem Żarów.

Jedenaście zdobytych punktów dało Hetmanowi wysokie siódme miejsce w gronie 34 zespołów. Co więcej, koninianie zajęli pozycję dającą im awans do I ligi! Na zapleczu Ekstraligi konińscy szachiści zagrają w przyszłym sezonie. To oznacza, że Konin będzie miał aż dwa zespoły w I lidze, w tym sezonie utrzymanie w rozgrywkach wywalczył bowiem UKS Smecz Konin. 

Sukces jest tym większy, że koniński zespół przez pierwsze pięć rund radzić musiał sobie bez swojego czołowego zawodnika, posiadającego tytuł mistrza FIDE Marcina Steczka. Wszyscy szachiści Hetmana zagrali jednak bardzo równe zawody, nie schodząc w indywidualnie zdobytych punktach poniżej czterech (nie licząc rywalizującego tylko w czterech rundach Steczka). Najwięcej, bo po pięć punktów, zanotowali Sławomir Smagalski i Jarosław Smagalski.

Hetman Konin – SKOK Chemielewskiego Lublin 2:4
Piast Śrem – Hetman Konin 1:5
Hetman Konin – Biały Król II Wisznia Mała 4,5:1,5
Rotmistrz Grudziądz – Hetman Konin 3:3
Hetman Konin – MKS MOS Wieliczka 3,5:2,5
MCKiS Jaworzno – Hetman Konin 4:2
Hetman Konin – Roszada Żory 2:4
KTS Kalisz – Hetman Konin 1,5:4,5
Hetman Konin – Goniec Żarów 3,5:2,5.

Hetman Konin: Włodzimierz Schmidt (4 pkt), Marcin Steczek (3 pkt), Sławomir Smagalski (5 pkt), Andrzej Świątnicki (4 pkt), Katarzyna Bukowska (4,5 pkt), Jarosław Smagalski (5 pkt), Witold Walaszczyk (4,5 pkt).

fot. archiwum

Czytaj więcej na temat:szachy, II liga, Hetman Konin
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole