Skocz do zawartości
LM.plSportSzczypiorniści zaczynają sezon. Start Konin w krainie zagadek

Szczypiorniści zaczynają sezon. Start Konin w krainie zagadek

Dodano:
Szczypiorniści zaczynają sezon. Start Konin w krainie zagadek
Piłka ręczna

W najbliższą sobotę do Konina przyjedzie Wolsztyniak Wolsztyn, by zmierzyć się ze Startem w meczu pierwszej kolejki II ligi piłki ręcznej. Beniaminek zagra na luzie, faworytem są goście.

 – Udział w II lidze to prestiż dla miasta, i fajne granie dla chłopaków – tak kilkanaście dni temu powiedział nam trener Startu, Dariusz Pietrzyk. Zaznaczył także, że: – Piłkę ręczną traktujemy jako przyjemność. Taką odskocznię od codzienności.

Nie ma się co oszukiwać, piłka ręczna w Koninie to sport typowo amatorski, który istnieje tylko dzięki zaangażowaniu działaczy i zawodników. Bez nich szczypiorniaka w naszym mieście po prostu by nie było. Więc jeżeli ktoś ma zbyt wygórowane oczekiwania, to chyba powinien zostać w domu. Zresztą, Start ma swoją oddaną publikę, która do hali przy ulicy Popiełuszki przychodzi niezależnie od wyników.

A z wygrywaniem w tym sezonie będzie bardzo trudno. Kadra zespołu została praktycznie niezmieniona, a jeżeli do tego dojdą obowiązki zawodowe, czy edukacyjne, to może być nawet problem ze zmontowaniem ekipy na konkretny mecz. Mimo to, powody do optymizmu są. Jednym z nich jest właśnie to, że chłopaki od dłuższego czasu się znają. A w związku z tym wiedzą na co ich stać i łatwiej także o zrozumienie. Nie tylko w tych dobrych, ale i tych słabszych chwilach. Każde zwycięstwo będzie materiałem budulcowym pod kolejne losy tego zespołu. Już na początku do Konina przyjedzie Wolsztyniak, a na sprawdzenie umiejętności czekają jeszcze rezerwy Gwardii Opole, Śląska Wrocław, Miedzi Legnica, Lider Swarzędz, czy zawsze bardzo trudny rywal ze Środy Wielkopolskiej. W tym gronie Start Konin wydaje się być ubogim krewnym. Co nie znaczy, że z czasem, jak wszystko dobrze zaskoczy, nie wygra z lepszymi od siebie. Póki co, w każdym kolejnym meczu to rywale będą faworytami.

Nie będzie to sezon łatwy, ale co by się nie działo, to jednego można być pewnym. Start zawsze będzie grał do końca, bo i tak przecież nie ma nic do stracenia. Faworyci są gdzie indziej. W Koninie można po prostu cieszyć się z gry w piłkę ręczną. A jeżeli uda się utrzymać, to tym lepiej dla miasta.

Kadra Startu Konin zgłoszona do rozgrywek II ligi:

Bramkarze: Adam Budzyński, Przemysław Hejna, Jakub Kujawiński

Skrzydłowi: Bartosz Derdziński, Piotr Jankowski, Piotr Kołtunowicz, Jakub Ogrodowczyk, Olgierd Piaskowski, Jan Popiela, Eryk Szudrowicz, Dominik Urbański, Patryk Urbański

Rozgrywający: Adrian Grzelka, Rafał Kałecki, Tomasz Lorencki, Kamil Nadlewski, Marek Salzman, Krzysztof Zimny

Obrotowi: Janusz Kostrzewa, Tomasz Trojanowski

także: Rafał Furmaniak, Tomasz Grabarczyk, Zbigniew Jarecki, Janusz Pecelerowicz, Krzysztof Skorupiński

Trener: Dariusz Pietrzyk

Mecz pomiędzy Startem Konin, a Wolsztyniakiem Wolsztyn zaplanowano na godzinę siedemnastą w sobotę, w hali przy ulicy Popiełuszki 2. Przed spotkaniem odbędzie się prezentacja drużyn młodzieżowych.

Szczypiorniści zaczynają sezon. Start Konin w krainie zagadek
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole