Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportTrwa zwycięska seria rezerw Medyka POLOmarket. Znów pokazały potencjał

Trwa zwycięska seria rezerw Medyka POLOmarket. Znów pokazały potencjał

II liga

W rozgrywkach Ekstraligi trwa obecnie przerwa, natomiast o takiej nie ma mowy w drugiej lidze kobiet. Wczoraj rywalem Medyka POLOmarket II było GSS z Grodziska Wielkopolskiego.

Poza sytuacją z czwartej minuty, gdy rywalki trafiły w słupek, mecz miał dość jednostronny przebieg i bardzo długo nic nie wskazywało na to, że goście będą w stanie strzelić choć jedną bramkę. Tę, z rzutu karnego w końcówce meczu zdobyła Joanna Walkowiak. Jedenastka została podyktowana za faul Gabrieli Mikuckiej, a Jagoda Sapor choć wyczuła intencje strzelczyni, to nie zdołała dosięgnąć futbolówki. Stracona bramka mocno podrażniła ambicje koninianek, które chciały wygrać wysoko i do zera. Odpowiedziały najlepiej jak można. Trzy minuty po golu dla GSS swoją bramkę strzeliła wprowadzona niecały kwadrans wcześniej Paulina Włodarek i ustaliła wynik na 5:1.

Wcześniej także działo się sporo. W siódmej minucie z prawej strony dośrodkowała Androniki Michalopoulu, a jej centrę uderzeniem w okienko wykończyła Julia Ustarbowska. Swoje próby miały także Liwia Lizik (obok słupka) i Julia Chudy (futbolówka przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką). Ta druga zresztą była konsekwentna w swoich poczynaniach, bo w kolejnej akcji będąc ustawiona plecami do bramki odwróciła się i podwyższyła na 2:0. Kolejna trafienie zanotowała Patrycja Sikora wykańczając akcję całego zespołu.

Zaraz po wznowieniu drugiej części gry padł kolejny gola dla Medyka II. Jego autorką Gabriela Mikucka. Zwycięstwo koninianek mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale świetnie (choć brzmi to nieco dziwnie przy takim wyniku) spisywała się bramkarka gości, która uratowała swoją drużynę przed bardziej dotkliwą porażką. Bo gdyby Medyczki miały lepiej nastawione celowniki i w wielu przypadkach nie znajdowały się na ofsajdzie, to granica dziesięciu bramek mogła zostać przekroczona. Ale nie o to w tym wszystkim przecież chodzi.

W następnej kolejce rezerwy Medyka POLOmarket znów zagrają na Podwalu, a rywalem będzie trzeci zespół UKS SMS Łódź.

Od pierwszych minut dominowałyśmy na boisku. Naszym głównym założeniem było, aby natychmiastowo odbebrać piłkę po jej stracie. W końcówce straciłyśmy bramkę po przypadkowym faulu, ale ogólnie rzecz biorąc mecz był pod naszą kontrolą. Jestem bardzo zadowolona zarówno z wyniku, jak i z gry moich piłkarek – tak wczorajsze spotkanie oceniła Sandra Sałata, opiekun rezerw.

Medyk POLOmarket II Konin – GSS Grodzisk Wielkopolski 5:1 (7' Julia Ustarbowska, 16' Julia Chudy, 43' Patrycja Sikora, 50' Gabriela Mikucka, 83' Paulina Włodarek – 80' Joanna Walkowiak)

Medyk POLOmarket II: Jagoda Sapor – Liwia Lizik, Natasza Krupa, Gabriela Mikucka, Klaudia Urna, Natalia Pakulska, Julia Ustarbowska (46' Monika Mierzejewska), Maja Szydełko (60' Gabriela Waszkiewicz), Androniki Michalopoulu, Julia Chudy (70' Paulina Włodarek), Patrycja Sikora