Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportUdany weekend Shooters Gym

Udany weekend Shooters Gym

Dodano:
Udany weekend Shooters Gym
Shooters Gym

W weekend w Rzeszowie w hali Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego Ośrodka Badań Innowacyjnych w Sporcie odbyły się Mistrzostwa Świata WKSF World Championship 2024.

Do Rzeszowa przyjechało około 400 zawodników z 40 krajów. Zgłoszono 500 startów w różnych kategoriach i dyscyplinach na 10 min z dwa i jednym odważnikiem oraz 30 min z jedną kulą Kettlebell.

Zawodnik i trener Shooters Gym Krzysztof Pawliński startował w kategorii amatorów, dyscyplina rwanie odważnika Kettlebell o wadze 24 kg w czasie dziesięciu z jedną zmianą ręki. Wynik nie był najlepszy jeśli chodzi o karierę zawodnika z Konina, ale wystarczył żeby zająć drugą pozycję. Przegrał tylko punktem z reprezentantem USA.

Poziom organizacji zawodów był bardzo wysoki. Organizatorzy dali naprawdę z siebie wszystko żeby impreza odbyła się na jak najbardziej profesjonalnym poziomie. Udało im się to osiągnąć, ponieważ dopisywała świetna atmosfera i było widać włożoną pracę.

Sędziowie byli bardzo surowi. Pilnowali fiksacji, czyli zatrzymywania się odważnika u góry tak, aby każdy miał taki sam standard przy własnym występie. 

To już trzeci medal w tym roku naszego reprezentanta. Pierwsze srebro w pięcioboju na dwa odważniki Kettlebell w Mistrzostwach Polski IKMF, złoto i tytuł mistrza Polski na Mistrzostwach Polski Kettlebell Sport w kategorii amatorów i teraz srebro na mistrzostwach świata organizacji WKSF w kategorii amatorów. Kategorie amatorów i profesjonalistów różnią się podnoszonym ciężarem kuli 24 kg amator 32 kg profesjonalista (Elite) na tym samym czasie dystansu 10 min lub 30min dla seniorów 20-40 lat.

20 Lipca w Augustowie odbędą się Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w Rwaniu Kettlebell na 12 min, w którym zawodnicy Shooters Gym będą brali udział.

Info Shooters Gym

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole