Skocz do zawartości
LM.plSportUmowa z ministerstwem już podpisana. Przetarg na stadion w nowym roku

Umowa z ministerstwem już podpisana. Przetarg na stadion w nowym roku

Dodano: , Żródło: LM.pl
Umowa z ministerstwem już podpisana. Przetarg na stadion w nowym roku
Stadion

Miasto Konin podpisało umowę z Ministerstwem Sportu na dofinansowanie przebudowy Stadionu im. Mariana Paska przy ul. Dmowskiego 4 w Koninie. W nowym roku MOSiR Konin ma ogłosić przetarg na wykonawcę tej inwestycji.

Umowa z Ministerstwem Sportu była ostatnim elementem dokumentacji potrzebnym do ogłoszenia przetargu i rozpoczęcia prac budowlanych na obiekcie przy ul. Dmowskiego. O tym, że Konin otrzyma dofinansowanie tej inwestycji wiadomo było już od września, ale na podpisane dokumenty władze miasta musiały czekać aż do końca tego roku. W końcu Ministerstwo Sportu odesłało do magistratu potwierdzenie otrzymania dofinansowania.

Jak informuje Urząd Miejski w Koninie po nowym roku MOSiR Konin, zarządca stadionu, ma ogłosić przetarg na wykonawcę inwestycji. Całość zadania kosztować będzie ok. 10 mln zł. Środki rządowe, jakie otrzyma Konin, to ponad 6,8 mln zł.

W ramach inwestycji ma stanąć nowa trybuna ażurowa na 800 miejsc oraz wybudowane mają zostać trzy płyty boiskowe – jedna pełnowymiarowa z naturalną nawierzchnią (tam, gdzie istnieje teraz; wymiary: 68 na 105 m), jedna pełnowymiarowa ze sztuczną nawierzchnia (położone po wschodniej stronie; wymiary: 68 na 105 m) oraz jedna, mniejsza płyta (wymiary: 56 na 100 m) z naturalną nawierzchnią położona na północ od dwóch pierwszych płyt, w miejscu, gdzie obecnie jest niepełnowymiarowe boisko. Ponadto na stadionie zachowana byłaby czwarta niewymiarowa płyta ze sztuczną nawierzchnią, która istnieje już teraz po prawej stronie od wjazdu na obiekt. Boiska mają być oświetlone.

Przebudowany Stadion im. Mariana Paska ma być docelowo obiektem treningowym. Funkcję głównego stadionu miasta ma na razie utrzymać obiekt przy ul. Podwale. Po jego ewentualnym wyburzeniu, związanym z inwestycjami na Pociejewie, miasto planuje wybudować zupełnie nowy obiekt. Wstępnie rozważane są tereny na Osadzie.

fot. archiwum

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole