LM.plSportV liga. Polanin mistrz! Pierwsze zwycięstwo beniaminka stało się faktem

V liga. Polanin mistrz! Pierwsze zwycięstwo beniaminka stało się faktem

V liga

Na taką chwilę piłkarze Polanina Strzałkowo czekali długie tygodnie. Aż w końcu nadszedł mecz z Orkanem Konarzewo i 42. minuta. Jak się potem okazało, był to decydujący moment tego spotkania.

Mecz w Konarzewie był niezwykle ważny dla Polanina Strzałkowo. Orkan do tej pory zgromadził na swoim koncie tylko dwa punkty i jest jednym z kandydatów do spadku. Polanin marząc o pozostaniu w V-tej lidze musiał więc wygrać i tej sztuki dokonał. Bramkę na wagę zwycięstwa pod koniec pierwszej połowy zdobył Jakub Jóźwiak. Goście ciężko pracowali na sukces i być może rozpoczną marsz w górę tabeli. Wygrana pozwoliła awansować na 14. miejsce w tabeli.

Orkan Konarzewo – Polanin Strzałkowo 0:1 (42' Jakub Jóźwiak)

Polanin: Dawid Pawlak – Kamil Jóźwiak, Patryk Adamczewski, Patryk Musielak, Jakub Ciesielski, Michał Walerczyk, Aleksander Stawski (63' Adrian Nagrodkiewicz), Łukasz Jaszczak (62' Łukasz Szygenda), Artur Głowacki (80' Mateusz Sobczak), Dominik Jesiołowski (75' Szymon Nowak), Jakub Jóźwiak (90' Marcin Zauer)

Zupełnie nie wyszła za to wizyta Polonusa na obiekcie Gromu. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, które utrzymało się do przerwy. Na początku drugiej połowy piłkarze z Plewisk szybko strzelili dwie bramki i było właściwie po meczu. Co prawda goście nie zamierzali się poddawać i w 64. minucie zdobyli gola, ale po chwili kolejne trafienie Gromu zakończyło dyskusję na temat tego, kto wygra to spotkanie. Po dzisięciu kolejkach kazimierzanie są na dziewiątym miejscu w tabeli.

Grom Camerspol Plewiska – Polonus Kazimierz Biskupi 4:1 (6' Bartosz Werbski, 51' Kacper Stróżyk, 55',75' Dominik Woroch – 64' Damian Maciejewski)

Polonus: Szymon Szymański – Jakub Wolski (85' Wiktor Kujawa), Maciej Jarecki, Piotr Kurowski, Filip Dobry (75' Piotr Gorgolewski), Szymon Ćwiek, Fabian Sieradzki (75' Wojciech Łuczak), Patryk Lisowski (69' Łukasz Wawrzyniak), Jakub Borkowski (77'), Jan Wertlewski (46' Damian Maciejewski), Adam Marciniak (55' Bartłomiej Dobry), Krzysztof Słowiński