LM.plSportWalka trwała do ostatnich minut. Start Konin przegrał z Polonią Środa Wlkp.

Walka trwała do ostatnich minut. Start Konin przegrał z Polonią Środa Wlkp.

II liga

To była szansa na czwarte zwycięstwo w sezonie i ucieczkę w górę tabeli. W Środzie Wlkp. Start był blisko, ale ostatecznie musiał uznać wyższość rywali.

Starcie z niżej notowaną Polonią Środa Wlkp. od pierwszych minut było zacięte. Po początkowej grze na remis zaczęło się przeciąganie liny – to jedna, to druga drużyna wychodziła na niewielkie prowadzenie. W 20. minucie tablica wyników wskazywała na Start, koninianie prowadzili 10:7 po bramkach Salzmana i Grzelki. Polonia żmudnie jednak odrabiała straty, by w samej końcówce samemu wypracować sobie nieznaczną przewagę. Do szatni schodziła z prowadzeniem 15:13.

Ta przewaga w drugiej połowie urosła do sześciu trafień. Mogło być nawet wyżej, ale rzutów karnych nie wykorzystali Damian Potocki i Roger Nowacki. Od 46. minuty Start zaczął wielką pogoń. Dwukrotnie z karnych, a raz z gry trafił Marcel Urbański, swoje bramki dołożyli też Piotr Kołtunowicz, Jakub Kujawiński i Zbigniew Jarecki. W 55. minucie było już tylko 25:24.

Gospodarzy na niewielkim prowadzeniu utrzymał Roger Nowacki. W 57. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Marcel Urbański, a końcówka znów należała do Polonii. Dwa trafienia wobec tylko jednej bramki Startu dały średzianom zwycięstwo 28:25.

Była to szósta porażka zespołu Dariusza Pietrzyka w tym sezonie. Start spadł na jedenaste miejsce w tabeli z dorobkiem dziewięciu oczek. Kolejne spotkanie w najbliższą sobotę, koninianie podejmą SPR SLV Group Oleśnica.

Polonia Środa Wlkp. – Start Konin 28:25 (15:13)

Start Konin: Przemysław Hejna – Piotr Kołtunowicz (5), Adrian Grzelka (4), Tomasz Lorencki (1), Zbigniew Jarecki (2), Janusz Kostrzewa (3), Marek Salzman (4), Paweł Dobry, Marcel Urbański (4), Tomasz Garbarczyk, Jakub Kujawiński (2).