Skocz do zawartości
Ukraina

Pomoc dla Ukrainy. Jak się odnaleźć? Informacje, ogłoszenia, inicjatywy | Це війна! Втеча Дарини з Одеси

LM.plSportWychowanek Aluminium (Górnika) Konin w Pogoni Siedlce

Wychowanek Aluminium (Górnika) Konin w Pogoni Siedlce

Dodano:
Wychowanek Aluminium (Górnika) Konin w Pogoni Siedlce
Górnik Konin

Pochodzący z Konina Dawid Smug podpisał półtoraroczny kontrakt z trzynastą drużyną II ligi, Pogonią Siedlce.

To kolejny klub w bogatej karierze 28-latka, którego od dawna prześladują kontuzje. Do tej pory występował w: Aluminium Konin (juniorzy), MSP Szamotuły (juniorzy), Pogoni Lwówek, Górniku Konin, GKS-ie Bełchatów, Interze Mediolan, Miedzi Legnica, Górniku Łęczna, Atlantasie Kłajpeda, Ruchu Chorzów, Hutniku Kraków, Stomilu Olsztyn. W tym ostatnim klubie za porozumieniem stron rozwiązał umowę obowiązującą do końca bieżącego sezonu.

W kadrze drużyny z Siedlec znajduje się inny bramkarz z przeszłością w Koninie, Maksym Wadach. Zawodnikiem Górnika był przez półtora roku, po zakończeniu poprzedniej kampanii dołączył do ekipy z województwa mazowieckiego. Wydaje się, że najpoważniejszym konkurentem Smuga do bluzy z numerem 1 jest 37-letni wychowanek Znicza Pruszków, Rafał Misztal. Jego „wadą” jest natomiast wiek. I kto wie, czy sztab szkoleniowy nie postawi na kogoś młodszego.

W dwudziestu meczach Pogoń Siedlce zgromadziła 24 punkty i zajmuje dwa miejsca nad strefą spadkową. Do pierwszego miejsca gwarantującego udział w barażach o I ligę ma osiem punktów straty.

Foto Pogoń Siedlce

Czytaj więcej na temat:Dawid Smug, Górnik Konin, Pogoń Siedlce
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole