Skocz do zawartości
LM.plSportWychowanka Medyka ma nowy klub. Zagra we Włoszech

Wychowanka Medyka ma nowy klub. Zagra we Włoszech

Dodano:
Wychowanka Medyka ma nowy klub. Zagra we Włoszech
Medyk Konin

Kolejna wychowanka Medyka Konin zagra we Włoszech. Ostatnio na Półwyspie Apenińskim grała Aleksandra Sikora, tym razem będzie to Katarzyna Konat.

Katarzyna Konat to wychowanka Medyka Konin z którego po dziesięciu latach odeszła do nieistniejącego już AZS PWSZ Wałbrzych. Kolejnym przystankiem w karierze był UKS SMS Łódź (obecnie TME SMS). W Ekstralidze w klubie z Podwala zadebiutowała w rundzie wiosennej sezonu 2011/12. W 2013 roku w szwajcarskim Nyonie razem z reprezentacją Polski U17 zdobyła Mistrzostwo Europy. W naszej lidze wygrała wszystko, co było do wygrania. Od tego lata będzie bronić barw Pomigliano Calcio Femminile, który powstał w 2019 roku i w Serie A będzie występował drugi sezon.

W ubiegłym sezonie w barwach TME SMS Katarzyna Konat zdobyła mistrzostwo Polski, po czym zdecydowała się opuścić klub z miasta włókniarzy. Dlaczego? – Uważam, że to dobry moment na zmianę. Odeszłam z Łodzi jako mistrzyni Polski i nikt mi już tego nie zabierze. W TME SMS Łódź mój pobyt dobiegł końca . Osiągnęłam tam szczyt swoich możliwości i potrzebuje nowego bodźca, aby się rozwijać. Mam 26 lat i planuję jeszcze długo pograć na najwyższym poziomie. Teraz zaczynam swoją przygodę we Włoszech! Będę grała w Serie A i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa – powiedziała zawodniczka.

Dlaczego wybrała akurat Półwysep Apeniński? – Po pierwsze zakochałam się we Włoszech, gdy miałam okazję polecieć tam po raz pierwszy dwa lata temu. Po drugie uważam, że to mocna liga, w której rozwinę się pod wieloma aspektami. A po trzecie, to mniej znany kierunek, jeśli chodzi o wybory transferowe moich koleżanek z Polski. Te najczęściej wybierają Niemcy, czy Francję. Mój wybór padł na Włochy i niczego nie zakładam, ani nie wykluczam. Czas pokaże. Jestem nastawiona na ciężką pracę i jak zawsze dam z siebie wszystko, aby pomóc drużynie.

Czy były inne kierunki? – Propozycje pojawiły się już w zimowym okienku transferowym, jednak od samego początku byłam nastawiona na kierunek włoski – zakończyła wychowanka klubu z Konina.

Grafika Pomigliano Calcio Femmnile

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole