Skocz do zawartości
LM.plSportWyjazdy po punkty? SPS Konspol Słupca zmierzy się z trzecim zespołem ligi

Wyjazdy po punkty? SPS Konspol Słupca zmierzy się z trzecim zespołem ligi

Dodano: , Żródło: LM.pl
Wyjazdy po punkty? SPS Konspol Słupca zmierzy się z trzecim zespołem ligi
Siatkarska kolejka

Zarówno Wilki Wilczyn, jak i SPS Konspol Słupca w najbliższy weekend zagrają na wyjazdach. Z trzecią drużyną ligi zmierzą się słupczanie, a wilczynianie udadzą się do Poznania.

Kandydat do mistrzostwa II ligi gr. I, Astra Nowa Sól, będzie w sobotę rywalem SPS Konspol Słupca w ramach dziewiątej kolejki rozgrywek. W tym sezonie drużyna z Nowej Soli w każdym meczu zdobyła co najmniej punktów. Siatkarze Astry porażkę zanotowali tylko raz – 2:3 z Aniołami Toruń, stracili również punkty po wygranym, ale 3:2, meczu z Jokerem Powiat Pilski. Tak wyrównane starcia z ligową czołówką wskazują na to, że Astra będzie liczyć się w tym sezonie w walce o najwyższe lokaty. Już teraz zresztą plasuje się wysoko – na trzecim miejscu, ze stratą zaledwie dwóch oczek do lidera.

Dla SPS Konspol Słupca będzie to ostatnie starcie z zespołem z czołówki tabeli w pierwszej rundzie rozgrywek. Do tej pory słupczanie byli w stanie urwać rywalom zaledwie jeden set. Drużyna Tomasza Robaka lideruje obecnie środkowi tabeli, ale jeżeli w tym sezonie marzy o jakichś wyższych lokatach musi punktować z zespołami z czołówki.

Spotkanie pomiędzy Astrą Nowa Sól a SPS Konspol Słupca rozpocznie się w sobotę 27 listopada o godz. 20.00 w hali sportowej przy ul. Botanicznej 22 w Nowej Soli.

Z sąsiadem w tabeli zmierzą się Wilki Wilczyn. Enea Energetyk Poznań zajmuje obecnie siódme miejsce w klasyfikacji ze stratą dwóch oczek do wilczynian. U siebie poznaniacy jeszcze nie wygrali, choć to efekt głównie tego, że mierzyli się z samymi drużynami z czołówki ligowej. Na wyjazdach zaś regularnie obijają słabsze od siebie zespoły.

Enea Energetyk to jeden z dwóch zespołów, obok SPS Konspol, który walczy z wilczynianami o miejsca w środku tabeli. Bezpośrednie starcia tych trzech drużyn w końcówce pierwszej rundy będą decydujące o końcowej kolejności po pierwszej fazie sezonu. Wilki na razie ulegają dwoma punktami słupczanom, ale różnice punktowe są na tyle małe, że jeszcze wszystko może się zmienić.

Mecz pomiędzy Enea Energetyk Poznań a Wilkami Wilczyn rozpocznie się w sobotę 27 listopada o godz. 17.00 w hali sportowej w Poznaniu.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole