Skocz do zawartości
LM.plWiadomości#wyprostujole. Środowisko ju-jitsu zbiera na operację czternastoletniej Oli

#wyprostujole. Środowisko ju-jitsu zbiera na operację czternastoletniej Oli

Dodano: , Żródło: LM.pl
#wyprostujole. Środowisko ju-jitsu zbiera na operację czternastoletniej Oli

Do końca października jest czas, by uzbierać pieniądze na operację czternastoletniej Oli. To córka Przemysława Kaczmarka, mistrza ju-jitsu, zawodnika Samuraja Konin.

Przemysław Kaczmarek to mistrz ju-jitsu, zawodnik Samuraja Konin. Doświadczenie w walce ma, ale teraz przyszło mu stoczyć pojedynek o wiele poważniejszy – o zdrowie jego córki. Ola cierpi na skoliozę kręgosłupa. – Lekarze powiedzieli, że jak najszybciej trzeba zoperować mój kręgosłup, bo będzie coraz gorzej. Bez operacji może nawet skończyć się tragicznie – mówi czternastolatka. Czas jest kluczowy – za pół roku układ kostny Oli będzie już dojrzały i na pomoc będzie za późno.

Szansą dla Oli jest najnowsza metoda leczenia operacyjnego skolioz Vertebral Body Tethering (VBT). Ta metoda pozwala skorygować skoliozę, zachowując ruchomość kręgosłupa. Niestety operacja nie jest wykonywana i refundowana w Polsce. Najbliżej tę metodę oferuje swoim pacjentom niemiecka Eifelklinik St. Brigida w Simmerath. Zabieg kosztuje jednak ponad 200 tys. zł, a pieniądze wpłacić trzeba już na początku listopada.

Stąd założona przez rodzinę zbiórka na rzecz Oli. Do tej pory udało się uzbierać ponad 20 tys. zł. Rodzinę swojego kolegi z maty wspiera środowisko ju-jitsu. – Silna samurajska rodzina zawsze razem! – deklaruje Samuraj Konin.

Wesprzeć Olę można na portalu siepomaga.pl (TUTAJ) lub wpłacając bezpośrednio na konto fundacji Spina Recta: 11 1240 1428 1111 0011 0577 5370 (bank PKO SA dla wpłat w PLN) lub 02 1240 1428 1978 0011 0578 0488 (bank PKO SA dla wpłat w Euro). W tytule przelewu należy dopisać: Operacja skoliozy Oli Kaczmarek.

#wyprostujole. Środowisko ju-jitsu zbiera na operację czternastoletniej Oli
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole