Skocz do zawartości
LM.plSportWZPN zawiesił licencję Górnikowi Konin. Ale tylko na kilka dni

WZPN zawiesił licencję Górnikowi Konin. Ale tylko na kilka dni

Dodano:
WZPN zawiesił licencję Górnikowi Konin. Ale tylko na kilka dni
Górnik Konin

O co dokładnie chodzi? W komunikacie opublikowanym w dniu 21.10.2021 r. przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej czytamy: „zawieszenie licencji klubowi Górnik Konin na czas nieokreślony z dniem 25 października 2021 r. – zaległości wobec Wielkopolskiego ZPN”.

Odpowiedzi na pytania, o jakie zaległości chodzi, w jakiej kwocie i co to oznacza dla konińskiego klubu, udzielił nam rzecznik prasowy WZPN, Bartosz Aleksandrowicz. – Nie możemy ujawnić, jaka jest wysokość zadłużenia i kiedy ono powstało. Jesteśmy jednak przekonani, że sprawę uda się w ciągu tego tygodnia pomyślnie zakończyć. W ostatnich latach Wielkopolski ZPN wielokrotnie zawieszał w podobnych sytuacji licencje klubów, jednak należności zawsze były spłacane i nie skutkowało to konsekwencjami w postaci odwołania spotkań oraz walkowerów.

Zawieszenie licencji oznaczałoby, że najbliższy ligowy mecz z Wilkami Wilczyn mógłby się nie odbyć. Jednak na tę chwilę wszystko wskazuje, że takie obawy są nieuzasadnione, a sytuacja została wyjaśniona.

Wszelkie wątpliwości, co do tematu licencji Górnika Konin są już nieaktualne. Rozmawiałem z WZPN na temat tej niezbyt komfortowej sytuacji i jutro na stronie klubu opublikujemy oficjalny komunikat. Będzie w nim zawarta informacja, o tym, że licencja Górnika Konin na występy w IV lidze zostanie odwieszona i najbliższy mecz odbędzie się zgodnie z planem – tak do całej sprawy odniósł się prezes Biało-niebieskich, Mateusz Michalski.

Natomiast Bartosz Aleksandrowicz dodaje: – Oficjalny komunikat w tej sprawie zostanie podany do wiadomości publicznej w czwartek na stronie związku.

Pozostaje zatem mieć nadzieję, że to chwilowe problemy i Górnik Konin, czy to na płaszczyźnie organizacyjnej, czy to sportowej, będzie w coraz lepszej formie.

Grafika WZPN

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole