LM.plSportZ Siódemką na szóstkę. Szczypiorniści Startu wygrali po raz drugi

Z Siódemką na szóstkę. Szczypiorniści Startu wygrali po raz drugi

II liga

Jak już dobrze wiadomo, mecze u siebie to zupełnie inna historia niż na wyjazdach. Po raz kolejny potwierdzili to dzisiaj piłkarze ręczni Startu, którzy wysoko wygrali z rezerwami Miedzi Legnica.

Co tu dużo opowiadać, to był po prostu bardzo dobry mecz konińskich szczypiornistów. Od początku budowali przewagę, a w ósmej minucie prowadzili już 6:3. I trzy bramki to był najmniejszy dystans, na jaki zbliżali się goście przy słabszej grze Startu. Potem wracała koncentracja w obronie, skuteczność w ataku i znów gospodarze odskakiwali.

Po pięciu minutach od wznowienia drugiej części koninianie prowadzili pięcioma bramkami, a najwyższe prowadzenie, jakie uzyskali to 26:19 w 38. minucie. Po raz kolejny kapitalną partię rozgrywał bramkarz Jakub Kujawiński, który chyba tylko sam wie, jak bronić trudne strzały rywali. Rywale łapali się za głowy, a on odpowiadał uśmiechem.

Szansa na kolejne domowe zwycięstwo już za tydzień, w hali przy ulicy Popiełuszki Start podejmować będzie rezerwy Śląska Wrocław.

Start Konin – MSPR Siódemka-Miedź-Huras II Legnica 37:31 (16:13)

Start: Jakub Kujawiński, Przemysław Hejna – Rafał Furmaniak 2, Piotr Kołtunowicz 6, Olgierd Piaskowski 13, Adrian Grzelka 4, Tomasz Lorencki 5, Janusz Kostrzewa 2, Marek Salzman 4, Paweł Dobry, Hubert Woźniak, Tomasz Grabarczyk 1