Skocz do zawartości
LM.plSportZnamy datę powrotu na ring i rywala Igora Jakubowskiego

Znamy datę powrotu na ring i rywala Igora Jakubowskiego

Dodano: , Żródło: LM.pl
Znamy datę powrotu na ring i rywala Igora Jakubowskiego

2 października na ring wróci koniński pięściarz Igor Jakubowski. Do półfinału turnieju Rocky Boxing Night przygotowuje się w Zagłębiu Konin.

Rok po ćwierćfinałowej walce w ramach turnieju Rocky Boxing Night Igor Jakubowski stoczy swój półfinałowy pojedynek. Pięściarz z Konina poinformował, że kolejną walkę zaplanowaną ma na 2 października. Gala boksu odbędzie się w Kościerzynie, a koninianin będzie podczas niej walczył o wejście do finału turnieju. Stawką Polskiego Turnieju Wagi Junior Ciężkiej jest 50 tys. zł i zawodowy kontrakt z Rocky Boxing Promotion. Pierwszy finalista jest już znany, będzie nim Rafał Rzeźnik.

Drugiego finalistę wyłoni pojedynek, w którym weźmie udział Igor Jakubowski. Jego rywalem będzie Kajetan Kalinowski. 22-latek zawodową karierę rozpoczął właśnie podczas turnieju Rocky Boxing Night. Rok temu pokonał przez TKO Alana Jachimowskiego i na tym jego rekord się kończy. Walka z Jakubowskim odbędzie się na dystansie sześciu rund.

Koninianin do pojedynku przygotowuje się w swoim rodzinnym klubie Zagłębiu Konin pod okiem Andrzeja Goińskiego i Wojciecha Nowińskiego. – Ci ludzie to dużo więcej niż trenerzy. Zawsze wracam tu z radością. To pewność stuprocentowej formy. Ogień cały czas. Ja nie mogę zawieść trenerów, a oni mnie, więc na pewno uda się – komentuje Jakubowski na swoim profilu FB.

Igor Jakubowski w swojej zawodowej karierze stoczył cztery walki. Trzy wygrał, jedną przegrał. Po raz ostatni na ringu zaprezentował się w lutym tego roku, pokonując przez TKO Krzysztofa Włodarczyka.

fot. profil FB Igora Jakubowskiego

Znamy datę powrotu na ring i rywala Igora Jakubowskiego
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole