Dzisiaj jest poniedziałek 17 czerwca 2019, imieniny: Laury, Alberta, Marcjana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19648) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 15oC
Jutropogoda
23 / 16oC
Pojutrzepogoda
25 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trudny finansowo sezon Górnika. Jeden policjant ju ... (29)Tegoroczny "Gospel nad Wartą" odbył się w gorących ... (3)

Uczą jak żyć

Dodano: 26.06.2010 09:11
Źródło: terazSlupca.pl
Od dziesięciu lat zajmują się rehabilitacją osób niepełnosprawnych. Uczą jak żyć, pomagają rozwijać pasje i umiejętności – mowa o warsztacie terapii zajęciowej im. Jana Pawła II w Babinie (gmina Strzałkowo). Placówka właśnie świętowała dziesiąte urodziny.

WTZ rozpoczął swoją działalność 1 kwietnia 2000 roku. Choć na początku funkcjonowanie placówki było wielką niewiadomą, to już po kilku miesiącach kadra i osoby niepełnosprawne doskonale się rozumiały.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Babinie zajmuje się osobami niepełnosprawnymi, które ukończyły 16 lat. Obecnie ma pod opieką 30 osób upośledzonych umysłowo i fizycznie. Niepełnosprawni mają do dyspozycji sześć pracowni: informatyczną, krawiecką, ogrodniczą, gastronomiczną, stolarsko-plastyczną i metalową.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Babinie powstał w budynku dawnej Szkoły Podstawowej. Pieniądze na remont budynku i przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych wyłożyła gmina.

Trzynaście osób, które trafiły do WTZ w Babinie, przez 10 lat znalazło pracę m.in. w Zakładzie Aktywności Zawodowej, Spółdzielni Inwalidów i na otwartym rynku pracy. - To nasz największy sukces – podsumowuje Hanna Przybyła.  • Uczą jak żyć

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wideo,   WTZ

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

babin
Dodano: 28.05.2013 18:52    Przez: ~kadra
ja jeżdże tam mamy tam dzieńrodziny i wyćećki my wtym roku jedzimy w gury
Dodano: 31.05.2014 17:24    Przez: ~ala gołanćyk

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.