Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościApolityczny sejmik dla młodzieży? Radny zaprasza narodowców, jak i liberałów

Apolityczny sejmik dla młodzieży? Radny zaprasza narodowców, jak i liberałów

Dodano:
Apolityczny sejmik dla młodzieży? Radny zaprasza narodowców, jak i liberałów
Polityka

Radny wojewódzki Robert Popkowski obawia się o nabór do młodzieżowego sejmiku. Zachęca jednocześnie, aby zgłaszali się młodzi ludzie o poglądach liberalnych jak i narodowych.  

Podczas konferencji zorganizowanej przed Zespołem Szkół im. M. Kopernika w Koninie, omówił zasady powoływania do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. To nowa inicjatywa skierowana do aktywnej młodzieży, która chce mieć wpływ na rozwój regionu. Nabór trwa do 28 lutego. Jest więc jeszcze trochę czasu na zgłoszenia. Robert Popkowski sam zamierza rozpowszechniać plakaty po szkołach. Do tego sejmiku mogą kandydować osoby od 15 do 20 roku życia, które są aktywne w życiu kulturalnym, sportowym czy społecznym. Szczegóły na stronie Urzędu Marszałkowskiego. O wyborze będzie decydowała punktacja za działalność plus krótki projekt. 

 - To gremium będzie miało wpływ na to, jak Wielkopolska będzie wyglądała w przyszłości - powiedział radny. - Mamy mnóstwo wspaniałej młodzieży. Ci, którzy zostaną zakwalifikowani będą uczestniczyć w życiu naszego województwa. Musimy mieć tam swoich reprezentantów. Dlatego chciałbym zaprosić wszystkich i tych o poglądach liberalnych, prawicowych, narodowych, aby brali w tym udział.  

Z założenia ma to być ciało apolityczne. - Mamy jednak pewien niepokój - zdradził R. Popkowski. - Tworząc komitet, który będzie decydował o składzie, przedstawiliśmy swoje kandydatury do prezydium, ale zostały odrzucone. Chcieliśmy wprowadzić zmiany do regulaminu, ale nasze poprawki również zostały odrzucone.

Radny wojewódzki z Solidarnej Polski obawia się, że z powodu składu prezydium, wybory mogą być nieuczciwe i na przykład osoby o poglądach lewicowych zostaną lepiej ocenione i zakwalifikowane dalej. Zaapelował więc, aby bez względu na poglądy, startować do sejmiku. - Bo jak ci młodzi ludzie nabiorą doświadczenia to będą mogli godnie nas reprezentować w przyszłości - uważa Robert Popkowski. 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole