Dzisiaj jest wtorek 24 stycznia 2017, imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (27700) SPORT FORUM FIRMY (5256) PRACA (48) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / 0oC
Jutropogoda
1 / 0oC
Pojutrzepogoda
1 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl
POLECANE:
Land Rover wpadł do rowu pod Słupcą. Pięć osób zostało rannych (29)Pogrom KKF na koniec rundy. Strzelał nawet bramkarz (31)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościM jak moderacja

M jak moderacja

Dodano: 05.09.2012 12:49

Jak reagować na chamstwo w Internecie? Oprócz moderacji, Portal LM.pl przyłączył się do akcji „Komentuj. Nie obrażaj”. Chodzi o podniesienie poziomu kultury wypowiedzi w sieci.

Internet to ogromna przestrzeń masowej komunikacji. Pojawiające się w niej komentarze mają więc wpływ na wizerunek mediów internetowych. Chcemy zachęcić uzytkowników do zwracania uwagi na kulturę wypowiedzi, a z drugiej strony do reagowania na wulgarne, obraźliwe i napastliwe komentarze.

O konsekwencjach obrażania na forum, mówią w materiale filmowym przedstawiciele policji i prokuratury. Adwokat podpowiada jak walczyć z pomówieniami. Ściganie autorów obraźliwych komentarzy jest coraz bardziej skuteczne. Za zmianami w wirtualnej rzeczywistości zaczyna nadążać także prawo. Od roku funkcjonują w Kodeksie Karnym przepisy, które umożliwiają ściganie i karanie stalkingu, czyli złośliwego, uporczywego prześladowania, które zagraża bezpieczeństwu.

Nie bój się wypowiadać w kontrowersyjnych tematach, ale dopóki robisz to kulturalnie, masz prawo mieć odmienną opinię!


Zgłaszanie nadużyć na portalu LM.pl :  moderacja@portal.lm.pl

By dokonać zgłoszenia nadużycia trzeba napisać gdzie ono wystąpiło (komentarz, forum, czat, ogłoszenia)- najlepiej wysłać link z adresem www oraz podać powód zgłoszenia, np. :
komentarz / post :
- zawiera wulgaryzmy
- propaguje alkohol / narkotyki
- nawołuje do agresji
- obraża osoby publiczne
- obraża uczucia religijne, inne narodowości, rasy ludzkie
- jest reklamą
- przyczynia się do łamania praw autorskich
- jest spamem
- zawiera dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe
- jest agresywnym atakiem na współdyskutanta
- nie ma nic wspólnego z danym artykułem
- zawiera taką ilość błędów ortograficznych i literowych, że jest nieczytelny
- zawiera uwagi do redakcji, nie odnosi się do artykułu
- jest niestosowny w kontekście śmierci osoby
Awatar narusza prawo lub dobre obyczaje

 

  • M jak moderacja

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Komentuj nie obrażaj,   moderacja,   potral,   komentarze,   cenzura

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

.tylko że dziwota że wulgarne i obraźliwe komentarze tutaj nie są usuwane w większości a takie jakies że swoim zdaniem które są prawdziwe a dla portalu w oczy kole ..... Dziwny jest ten .... Świat
Dodano: 5.09.2012 12:58    Przez: ~aaaa
ADMINISTRATORZY LM przyłączacie się do górnolotnych projektów a sami nie potraficie posprzatać na swoim "podwórku". Zamieszczając informacje np. o wypadkach śmiertelnych dopuszczacie możliwość komentarzy. Co za brak poszanowania i szacunku do osób i ich rodzin których ten wypadek dotyczy. Niejednokrotnie pojawiają się wtedy w komentarzach teksty szkalujące i obrażające konkretne osoby ( pojawiają się nawet nazwiska) . Za nic macie funkcję "zgłoś do usunięcia" , interweniujecie tylko wtedy gdy ktoś obraża wasz niby "kulturalny i profesjonalny "portal i osoby ze światka politycznego (tego który wam jest pomocny lub się najzwyczajniej go boicie). Całkowita amatorka !Więcej krytyki do własnych poczynań ! O treściach które publikujecie to już wogóle szkoda gadać i pisać ... zywcem przepisane artykuły z PK i innych gazet oraz portali konkurencyjnych. Wasza praca nie polega alt C alt V. ten komentarz też p ...
Dodano: 5.09.2012 14:40    Przez: ~Orion
Nie poda, przecież są usunięte.
Dodano: 5.09.2012 13:25    Przez: ~murma

KOMENTARZE

.tylko że dziwota że wulgarne i obraźliwe komentarze tutaj nie są usuwane w większości a takie jakies że swoim zdaniem które są prawdziwe a dla portalu w oczy kole ..... Dziwny jest ten .... Świat
Dodano: 05.09.2012 12:58    Przez: ~aaaa
podaj przykład - chętnie zobaczę
Dodano: 05.09.2012 13:07    Przez: ~Rysiek
Nie poda, przecież są usunięte.
Dodano: 05.09.2012 13:25    Przez: ~murma
Dokładnie
Dodano: 05.09.2012 16:09    Przez: ~oświecony
właśnie to samo stwierdzam i ja,kilkakrotnie mój komentarz został usunięty pomimo że obok mojego widniał totalnie niecenzuralny
Dodano: 05.09.2012 18:37    Przez: ~henryk b.
avatar ,,Portal LM.pl przyłączył się do akcji „Komentuj. Nie obrażaj”. Chodzi o podniesienie poziomu kultury wypowiedzi w sieci. '' To najlepszy kawal jaki ostatnio czytałem.Przykładem tej kultury w sieci jest niejaki gość o nicku ,,noidupazbita'' i takim samym awatarze.ja rozumie iż gość jest debilem i może mieć różne nicki i awatary , ale iż moderator taki nick czy awatar zatwierdza to jest już jak to jest w pierwszych słowach newsa napisane zwykle,,chamstwo w Internecie''
Dodano: 05.09.2012 21:48    Przez: Tomasz Kobrzycki
Dlaczego obrażasz innych? nie potrafisz inaczej?
Dodano: 05.09.2012 22:11    Przez: ~sa
avatar Odpowiedz sobie sam na pytanie.Czy człowiek z takim nickiem i awatarem jak Ty może być normalny????
Dodano: 06.09.2012 13:39    Przez: Tomasz Kobrzycki
przyłączam się w100%-masz rację,też tego doświadczyłem
Dodano: 08.09.2012 18:03    Przez: henryk1949
kobrzysiu u ktorego stylisty byles masz ladna fryzure
Dodano: 11.07.2013 17:00    Przez: ~babas
Nie wiem po co to wszystko. Każdy ten, kto ma kulturę to potrafi się zachować. Koniec
Dodano: 05.09.2012 12:58    Przez: ~Patrykosss
....zostają usunięte . Najlepiej gdyby nie było możliwości komentowania. Zresztą koniec wakacji to do nauki. A to ocenianie wypowiedzi jednak się nie sprawdziło. Bo weź teraz rejestruj się loguj. Człowiek jest zabiegany i kto tu ma czas na logo wanie. Przecież musi na fejsbuku siedzieć i komentować
Dodano: 05.09.2012 13:05    Przez: ~aaaa
chodzi o to kolego by wystraszyc społeczność tutaj. By się bali. By było tak jak tamtego uwalili bo sobie o kaczkach żartował że zestrzeli. Pamiętacie? Co prezydent był w Licheniu. A ludzie to na poważnie. Hehe wątpię żeby terrorysta się tu ujawniał a oni jakiegoś młodzieńca uwalili
Dodano: 05.09.2012 13:11    Przez: ~aaaa
Jeśli chodzi o "złośliwe komentarze" dotyczące władzy - szczerze.. nie dziwie się. Jest tyle ludzi bez pracy, z wysokimi kwalifikacjami.. a nasze prawo pracy rządzi się swoim prawem..
Dodano: 05.09.2012 13:27    Przez: ~Ania
pernamentna inwigilacja , poskakaliście Nie Dla AKTA , a co macie teraz?? Pozakładajcie se więcej tych fejsbuków , naszych klas powrzucajcie słitaśnie focie i nie płaczcie później , gdy ktoś wam o szóstej zapuka do drzwi , sami sobie bat kręcicie , a państwo zamiast iść do przodu się cofa do czasów Inwigilacji i rozmów kontrolowanych. Moje IP to.....zapraszam do mnie , jest wiele ludzi których poobrażałem anonimowo , tylko nie wiem czy moje czyny łapią się w nawias przestępstwa , poza tym przedawnione a po trzecie mogę teraz kłamać :D
Dodano: 05.09.2012 13:27    Przez: ~anonimek
na waszej stronie w dziale sport gdy piszecie o gorniku to juz wogole jest ladna sieczka :D wszyscy z okolic na siebie jada a gornikowcy bezradni bo ich druzyna nie daje im nawet argumentów zeby ich inni nie wyzywali haha
Dodano: 05.09.2012 13:56    Przez: ~majster
ADMINISTRATORZY LM przyłączacie się do górnolotnych projektów a sami nie potraficie posprzatać na swoim "podwórku". Zamieszczając informacje np. o wypadkach śmiertelnych dopuszczacie możliwość komentarzy. Co za brak poszanowania i szacunku do osób i ich rodzin których ten wypadek dotyczy. Niejednokrotnie pojawiają się wtedy w komentarzach teksty szkalujące i obrażające konkretne osoby ( pojawiają się nawet nazwiska) . Za nic macie funkcję "zgłoś do usunięcia" , interweniujecie tylko wtedy gdy ktoś obraża wasz niby "kulturalny i profesjonalny "portal i osoby ze światka politycznego (tego który wam jest pomocny lub się najzwyczajniej go boicie). Całkowita amatorka !Więcej krytyki do własnych poczynań ! O treściach które publikujecie to już wogóle szkoda gadać i pisać ... zywcem przepisane artykuły z PK i innych gazet oraz portali konkurencyjnych. Wasza praca nie polega alt C alt V. ten komentarz też p ...
Dodano: 05.09.2012 14:40    Przez: ~Orion
Informacja o wypadku, zbrodni możliwość komentowania zwiększa liczbę wejść na stronę. Reklamodawcy są zadowoleni.
Dodano: 05.09.2012 14:50    Przez: ~bip
to z przepisywaniem to już przegięcie. każdy artykuł ma prawa autorskie - jeszcze nie spotkałem się by przepisywali z innych źródeł a czytam PK
Dodano: 05.09.2012 15:04    Przez: ~pub
"Nie bój się wypowiadać w kontrowersyjnych tematach, ale dopóki robisz to kulturalnie, masz prawo mieć odmienną opinię!". LM, poprawcie błąd w zdaniu.
Dodano: 05.09.2012 14:46    Przez: ~bip
A gdzie tu błąd? napisali poprawnie
Dodano: 05.09.2012 14:52    Przez: ~POL- LOL
Wypowiadamy się na jakiś temat, a nie - w jakimś temacie. Kumasz?!
Dodano: 05.09.2012 20:42    Przez: ~na naukę nigdy za p ...
Masz rację na naukę nigdy nie jest za późno:wypowiada się w sprawie (np. kontrowersyjne tematy) ale i wypowiada się na czyjś/jakiś temat . Ponadto synonimem 'kontrowersja' jest spór, dyskusja więc wypowiadasz się w sporze i w dyskusji a nie na sporze czy na dyskusji- cytat Słownik poprawnej polszczyzny PWN pod red. W. Doroszewskiego
Dodano: 05.09.2012 22:08    Przez: ~Anty troll
Przeczytaj jeszcze raz to, co napisałeś i wyciągnij wnioski. To trochę szwankuje! Wszystkim fanom zwrotu: "w temacie" polecam lekturę hasła: "temat" w słowniku W. Doroszewskiego.
Dodano: 07.09.2012 07:52    Przez: ~do Anty troll
LM to taki "pudelek" wśród portali regionalnych i nic nie robią w kierunku profesjonalnego podejścia do odwiedzających portal. Na samych reklamach się nie dorobicie ! Jedynie co wam wychodzi do karykaturalny twór nazwany Portal Wielkopolski Wschodniej .... Wschodniej mentalnie i ustrojowo .
Dodano: 05.09.2012 14:58    Przez: ~vreth
1 z 5
12345>>