Dzisiaj jest poniedziałek 13 lipca 2020, imieniny: Irwina, Margarety, Sary WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17631) SPORT FORUM FIRMY (5509) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 13oC
Jutropogoda
21 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sympatycy Rafała Trzaskowskiego wierzą w zwycięstw ... (13)Medyk Konin zagra z Olympique Lyon! Już w najbliżs ... (1)

M jak moderacja

Dodano: 5.09.2012 12:49

Jak reagować na chamstwo w Internecie? Oprócz moderacji, Portal LM.pl przyłączył się do akcji „Komentuj. Nie obrażaj”. Chodzi o podniesienie poziomu kultury wypowiedzi w sieci.

Internet to ogromna przestrzeń masowej komunikacji. Pojawiające się w niej komentarze mają więc wpływ na wizerunek mediów internetowych. Chcemy zachęcić uzytkowników do zwracania uwagi na kulturę wypowiedzi, a z drugiej strony do reagowania na wulgarne, obraźliwe i napastliwe komentarze.

O konsekwencjach obrażania na forum, mówią w materiale filmowym przedstawiciele policji i prokuratury. Adwokat podpowiada jak walczyć z pomówieniami. Ściganie autorów obraźliwych komentarzy jest coraz bardziej skuteczne. Za zmianami w wirtualnej rzeczywistości zaczyna nadążać także prawo. Od roku funkcjonują w Kodeksie Karnym przepisy, które umożliwiają ściganie i karanie stalkingu, czyli złośliwego, uporczywego prześladowania, które zagraża bezpieczeństwu.

Nie bój się wypowiadać w kontrowersyjnych tematach, ale dopóki robisz to kulturalnie, masz prawo mieć odmienną opinię!


Zgłaszanie nadużyć na portalu LM.pl :  moderacja@portal.lm.pl

By dokonać zgłoszenia nadużycia trzeba napisać gdzie ono wystąpiło (komentarz, forum, czat, ogłoszenia)- najlepiej wysłać link z adresem www oraz podać powód zgłoszenia, np. :
komentarz / post :

  • zawiera wulgaryzmy
  • propaguje alkohol / narkotyki
  • nawołuje do agresji
  • obraża osoby publiczne
  • obraża uczucia religijne, inne narodowości, rasy ludzkie
  • jest reklamą
  • przyczynia się do łamania praw autorskich
  • jest spamem
  • zawiera dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe
  • jest agresywnym atakiem na współdyskutanta
  • nie ma nic wspólnego z danym artykułem
  • zawiera taką ilość błędów ortograficznych i literowych, że jest nieczytelny
  • zawiera uwagi do redakcji, nie odnosi się do artykułu
  • jest niestosowny w kontekście śmierci osoby
  • awatar narusza prawo lub dobre obyczaje


  • M jak moderacja

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Komentuj nie obrażaj,   moderacja,   potral,   komentarze,   cenzura

POPULARNE KOMENTARZE

.tylko że dziwota że wulgarne i obraźliwe komentarze tutaj nie są usuwane w większości a takie jakies że swoim zdaniem które są prawdziwe a dla portalu w oczy kole ..... Dziwny jest ten .... Świat
Dodano: 5.09.2012 12:58    Przez: ~aaaa
właśnie to samo stwierdzam i ja,kilkakrotnie mój komentarz został usunięty pomimo że obok mojego widniał totalnie niecenzuralny
Dodano: 5.09.2012 18:37    Przez: ~henryk b.
Nie poda, przecież są usunięte.
Dodano: 5.09.2012 13:25    Przez: ~murma
avatar Odpowiedz sobie sam na pytanie.Czy człowiek z takim nickiem i awatarem jak Ty może być normalny????
Dodano: 6.09.2012 13:39    Przez: Tomasz Kobrzycki
avatar ,,Portal LM.pl przyłączył się do akcji „Komentuj. Nie obrażaj”. Chodzi o podniesienie poziomu kultury wypowiedzi w sieci. '' To najlepszy kawal jaki ostatnio czytałem.Przykładem tej kultury w sieci jest niejaki gość o nicku ,,noidupazbita'' i takim samym awatarze.ja rozumie iż gość jest debilem i może mieć różne nicki i awatary , ale iż moderator taki nick czy awatar zatwierdza to jest już jak to jest w pierwszych słowach newsa napisane zwykle,,chamstwo w Internecie''
Dodano: 5.09.2012 21:48    Przez: Tomasz Kobrzycki

KOMENTARZE

.tylko że dziwota że wulgarne i obraźliwe komentarze tutaj nie są usuwane w większości a takie jakies że swoim zdaniem które są prawdziwe a dla portalu w oczy kole ..... Dziwny jest ten .... Świat
Dodano: 05.09.2012 12:58    Przez: ~aaaa
podaj przykład - chętnie zobaczę
Dodano: 05.09.2012 13:07    Przez: ~Rysiek
Nie poda, przecież są usunięte.
Dodano: 05.09.2012 13:25    Przez: ~murma
Dokładnie
Dodano: 05.09.2012 16:09    Przez: ~oświecony
właśnie to samo stwierdzam i ja,kilkakrotnie mój komentarz został usunięty pomimo że obok mojego widniał totalnie niecenzuralny
Dodano: 05.09.2012 18:37    Przez: ~henryk b.
avatar ,,Portal LM.pl przyłączył się do akcji „Komentuj. Nie obrażaj”. Chodzi o podniesienie poziomu kultury wypowiedzi w sieci. '' To najlepszy kawal jaki ostatnio czytałem.Przykładem tej kultury w sieci jest niejaki gość o nicku ,,noidupazbita'' i takim samym awatarze.ja rozumie iż gość jest debilem i może mieć różne nicki i awatary , ale iż moderator taki nick czy awatar zatwierdza to jest już jak to jest w pierwszych słowach newsa napisane zwykle,,chamstwo w Internecie''
Dodano: 05.09.2012 21:48    Przez: Tomasz Kobrzycki
Dlaczego obrażasz innych? nie potrafisz inaczej?
Dodano: 05.09.2012 22:11    Przez: ~sa
avatar Odpowiedz sobie sam na pytanie.Czy człowiek z takim nickiem i awatarem jak Ty może być normalny????
Dodano: 06.09.2012 13:39    Przez: Tomasz Kobrzycki
przyłączam się w100%-masz rację,też tego doświadczyłem
Dodano: 08.09.2012 18:03    Przez: henryk1949
kobrzysiu u ktorego stylisty byles masz ladna fryzure
Dodano: 11.07.2013 17:00    Przez: ~babas
Ten artykuł jest tylko na postrach. Nikt nie jest wstanie kontrolować wpisów, bo trzeba by zatrudnić armie moderujących ludzi a automaty łatwo można obejść. Poza tym usuwa się krytykę na swój, czyli danej firmy prowadzącej witrynę internetową, mimo że prawo zabrania usuwania krytyki. Wszystko to pozory. Zgodne z regulaminem, ale niewygodne wpisy są usuwane wszędzie gdzie tylko nie zajrzeć a hejt, wulgarność i obrażanie nadal zostaje. Prawo jest tylko dla maluczkich a kombinatorstwo opiekunów witryn pozostaje bezkarne. :-)
Dodano: 09.03.2017 11:26    Przez: ~T1000
Nie wiem po co to wszystko. Każdy ten, kto ma kulturę to potrafi się zachować. Koniec
Dodano: 05.09.2012 12:58    Przez: ~Patrykosss
....zostają usunięte . Najlepiej gdyby nie było możliwości komentowania. Zresztą koniec wakacji to do nauki. A to ocenianie wypowiedzi jednak się nie sprawdziło. Bo weź teraz rejestruj się loguj. Człowiek jest zabiegany i kto tu ma czas na logo wanie. Przecież musi na fejsbuku siedzieć i komentować
Dodano: 05.09.2012 13:05    Przez: ~aaaa
chodzi o to kolego by wystraszyc społeczność tutaj. By się bali. By było tak jak tamtego uwalili bo sobie o kaczkach żartował że zestrzeli. Pamiętacie? Co prezydent był w Licheniu. A ludzie to na poważnie. Hehe wątpię żeby terrorysta się tu ujawniał a oni jakiegoś młodzieńca uwalili
Dodano: 05.09.2012 13:11    Przez: ~aaaa
Jeśli chodzi o "złośliwe komentarze" dotyczące władzy - szczerze.. nie dziwie się. Jest tyle ludzi bez pracy, z wysokimi kwalifikacjami.. a nasze prawo pracy rządzi się swoim prawem..
Dodano: 05.09.2012 13:27    Przez: ~Ania
pernamentna inwigilacja , poskakaliście Nie Dla AKTA , a co macie teraz?? Pozakładajcie se więcej tych fejsbuków , naszych klas powrzucajcie słitaśnie focie i nie płaczcie później , gdy ktoś wam o szóstej zapuka do drzwi , sami sobie bat kręcicie , a państwo zamiast iść do przodu się cofa do czasów Inwigilacji i rozmów kontrolowanych. Moje IP to.....zapraszam do mnie , jest wiele ludzi których poobrażałem anonimowo , tylko nie wiem czy moje czyny łapią się w nawias przestępstwa , poza tym przedawnione a po trzecie mogę teraz kłamać :D
Dodano: 05.09.2012 13:27    Przez: ~anonimek
na waszej stronie w dziale sport gdy piszecie o gorniku to juz wogole jest ladna sieczka :D wszyscy z okolic na siebie jada a gornikowcy bezradni bo ich druzyna nie daje im nawet argumentów zeby ich inni nie wyzywali haha
Dodano: 05.09.2012 13:56    Przez: ~majster
"Nie bój się wypowiadać w kontrowersyjnych tematach, ale dopóki robisz to kulturalnie, masz prawo mieć odmienną opinię!". LM, poprawcie błąd w zdaniu.
Dodano: 05.09.2012 14:46    Przez: ~bip
A gdzie tu błąd? napisali poprawnie
Dodano: 05.09.2012 14:52    Przez: ~POL- LOL
Wypowiadamy się na jakiś temat, a nie - w jakimś temacie. Kumasz?!
Dodano: 05.09.2012 20:42    Przez: ~na naukę nigdy za p ...
Masz rację na naukę nigdy nie jest za późno:wypowiada się w sprawie (np. kontrowersyjne tematy) ale i wypowiada się na czyjś/jakiś temat . Ponadto synonimem 'kontrowersja' jest spór, dyskusja więc wypowiadasz się w sporze i w dyskusji a nie na sporze czy na dyskusji- cytat Słownik poprawnej polszczyzny PWN pod red. W. Doroszewskiego
Dodano: 05.09.2012 22:08    Przez: ~Anty troll
Przeczytaj jeszcze raz to, co napisałeś i wyciągnij wnioski. To trochę szwankuje! Wszystkim fanom zwrotu: "w temacie" polecam lekturę hasła: "temat" w słowniku W. Doroszewskiego.
Dodano: 07.09.2012 07:52    Przez: ~do Anty troll
LM to taki "pudelek" wśród portali regionalnych i nic nie robią w kierunku profesjonalnego podejścia do odwiedzających portal. Na samych reklamach się nie dorobicie ! Jedynie co wam wychodzi do karykaturalny twór nazwany Portal Wielkopolski Wschodniej .... Wschodniej mentalnie i ustrojowo .
Dodano: 05.09.2012 14:58    Przez: ~vreth