Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościCzy jest szansa na normalne miasto? Tak! Zmieniamy Konin

Czy jest szansa na normalne miasto? Tak! Zmieniamy Konin

Materiał promocyjny

Dodano:
Czy jest szansa na normalne miasto? Tak! Zmieniamy Konin
materiał promocyjny

Pamiętajcie, 7 kwietnia idźcie do urn wyborczych i oddajcie swój głos na lepszą przyszłość miasta! Razem możemy zmienić Konin!

Droga Społeczności Konina!

Nadszedł czas, aby wziąć sprawy miasta w swoje ręce! W najbliższych wyborach samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia, mamy szansę zakończyć stagnację i razem poprowadzić Konin ku nowym, lepszym perspektywom!

Wasz udział jest kluczowy dla przyszłości naszego miasta. Każdy głos ma znaczenie, każdy wybór kształtuje naszą rzeczywistość lokalną. Dlatego zachęcamy Was wszystkich do udziału w tych ważnych wyborach. To nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim nasze prawo i szansa na wpływanie na to, jak będzie wyglądał Konin jutro.

Pragniemy wspólnie zakończyć stagnację, stworzyć miejsce, które będzie prosperować i kwitnąć, gdzie każdy mieszkaniec będzie miał szansę na lepsze życie. Ale to możliwe tylko dzięki Waszemu zaangażowaniu i udziale w procesie demokratycznym.

Zmieniamy Konin dla Mieszkańców

Tworzymy Komitet Wyborczy Stowarzyszenia Zmieniamy Konin, startujemy w wyborach samorządowych 2024. Mieszkamy w Koninie. Jesteśmy tacy, jak Wy. Chcemy, by nasze miasto było miejscem dobrym do życia. Zależy nam na rozmowie o Koninie, opartej na wiedzy i sprawdzonych wzorcach. Dostrzegamy problemy miasta i nie boimy się o nich mówić głośno.

Dostrzeganie problemów miasta i otwarte dyskusje na ich temat są ważne dla wypracowania skutecznych rozwiązań. Kluczową kwestią jest budowanie wspólnoty, która angażuje się w proces podejmowania decyzji i aktywnie współpracuje w dążeniu do wspólnego dobra.

Jesteśmy w kontrze do obecnej stagnacji.

Po dekadach działania określonego sposobu zarządzania miastem widzimy, że dotychczasowy model się wypalił. Chcemy, żeby Konin był zarządzany w nowoczesny, gospodarny sposób, nastawiony na dobrobyt mieszkańców i skrojone na nasze potrzeby rozwiązania.

W naszym interesie jest Konin i jego Mieszkańcy, a nie sprawy i układy partyjne. Dlatego startujemy jako komitet społeczny zaangażowanych mieszkańców.

Miasto potrzebuje nowego rozdania. Ludzi spoza obecnego składu.

Jako grupa osób zatroskanych o miasto, społeczników, aktywistów i przedsiębiorców, nieustannie ciekawimy się, jak można żyć w podobnych nam, średnich miastach w Polsce. Inspirujemy się rozwiązaniami, które nie są nastawione na trwanie układów politycznych, tylko na realne rozwiązywanie problemów i wyzwań codzienności.

Chcemy wnieść powiew świeżych i odważnych pomysłów, żeby tchnąć w Konin i jego mieszkańców optymistyczną wizję przyszłości. Wiemy, że wiele rzeczy można zrobić lepiej i życzymy tego sobie i Koninowi.

Z błędów zawsze można się wycofać, ze zmarnowanych szans nie.

Nie chcemy pozwolić na dalsze marnowanie szans. Każdy rok zwłoki w rozwoju to lata zapóźnień dla kolejnych pokoleń. Po szybkim i gwałtownym okresie rozwoju Konina w latach 70-tych stoimy dzisiaj przed kolejną dużą szansą rozwojową, jaką jest transformacja. Chcemy wykorzystać możliwości, jakie dają środki zewnętrzne i załapać się na dziejową zmianę jakości życia w miastach. Musimy zadbać, aby te pieniądze zostały przeznaczone na realną poprawę standardu życia mieszkańców, a nie na pomnikowe inwestycje, których sukces mierzony jest jak największą kwotą wydanych pieniędzy.

Chcemy zmierzyć się z największym problemem Konina, czyli (masowym) odpływem mieszkańców, szczególnie młodych i utalentowanych. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to problem wyłącznie Konina, ale także innych miast naszej wielkości, o podobnym rysie historycznym i gospodarczym.

Wiemy, że odpowiedzią na to może być wyłącznie zapewnienie możliwości zawodowych i godnych warunków życia. Konin może wyróżniać się na tle dużych miast swoim kompaktowym rozmiarem, pozwalającym funkcjonować w ramach 15-minutowego dostępu do wszystkich niezbędnych usług. Mamy przewagę pod kątem niższych kosztów życia i codziennego funkcjonowania, a także dostępowi do natury i zieleni. Wiemy, że Konin może być miejscem dobrym do życia, potrzebna jest mu tylko gospodarna ręka, znająca potrzeby mieszkańców i wsłuchana w rytm dynamicznie zmieniającego się świata.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym programem.

Pamiętajcie, 7 kwietnia idźcie do urn wyborczych i oddajcie swój głos na lepszą przyszłość miasta! Razem możemy zmienić Konin!

Czy jest szansa na normalne miasto? Tak! Zmieniamy Konin
Czy jest szansa na normalne miasto? Tak! Zmieniamy Konin
Czy jest szansa na normalne miasto? Tak! Zmieniamy Konin
Czy jest szansa na normalne miasto? Tak! Zmieniamy Konin
Czy jest szansa na normalne miasto? Tak! Zmieniamy Konin
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole