Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościDotknij lokalnej kultury. Święto Kół Gospodyń Wiejskich w powiecie konińskim

Dotknij lokalnej kultury. Święto Kół Gospodyń Wiejskich w powiecie konińskim

Dodano:
Dotknij lokalnej kultury. Święto Kół Gospodyń Wiejskich w powiecie konińskim

Zazwyczaj uwijają się jak w ukropie, częstują przysmakami, dbają o gości. Tym razem mają wypoczywać i dobrze się bawić. Przedstawicielki KGW działających w powiecie przyjadą do Grodźca i wezmą udział w imprezie „Poznaj rytmy i smaki naszego regionu”. 
 
Wydarzenie to ma być podsumowaniem całorocznej działalności kół gospodyń na rzecz społeczności lokalnej i powiatowej. Będzie to też doskonała okazja do docenienia aktywności pań. Ich zaangażowanie w kultywowanie tradycji, kulinarnego dziedzictwa oraz w działania na rzecz integracji okolicznych mieszkańców jest potrzebne i znaczące, warto się spotykać w większym gronie, bo owocuje to nowymi pomysłami. Na co dzień zazwyczaj nie ma na to czasu. 

- Te kobiety są nie do zatrzymania. Liczba inicjatyw, w których się udzielają, jest niezliczona. A najpiękniejsze jest w tym wszystkim to, że w każdą angażują się tak samo bardzo. Wspólnie zakasują rękawy i działają. Potrafią łączyć tradycje z nowymi zwyczajami i zarażać swoim entuzjazmem-mówi Danuta Plucińska z konińskiego starostwa. Imprezę zakończy wspólna zabawa przy muzyce przeplatana konkursami i grami.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole