Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościEwangelicy z Żychlina pomagają Ukrainie

Ewangelicy z Żychlina pomagają Ukrainie

Dodano:
Ewangelicy z Żychlina pomagają Ukrainie

Jeszcze dziś do parafii ewangelicko - reformowanej w Żychlinie trafią wojenni uchodźcy z Ukrainy. Dwie matki z trójką dzieci w wieku od 5 do 10 lat przeszły drogę z Kijowa do granicy na pieszo.

Wszyscy są wyczerpani, dzieci przeziębione. Nie mają pawie żadnego dobytku. Decyzję o przyjęciu wojennych uchodźców podjęło Kolegium Kościelne. Matki z dziećmi zamieszkają w Domu Parafialnym. Mają tam do dyspozycji pokoje, kuchnię i łazienkę. Uchodźcy otoczeni zostaną darmową opieką psychologiczną i prawną. Parafia pomoże im także w znalezieniu pracy.

Dziś schronienie w Koninie znalazły trzy rodziny z ogarniętej wojną Ukrainy. W stworzonej przez miejskich aktywistów bazie, gdzie można zgłaszać, za pomocą formularzy, gotowość przyjęcia pod swój dach uchodźców jest już ponad 320 miejsc i przybywa następnych. Więcej informacji na temat zbiórek, potrzebnych numerów telefonów znajdziecie TUTAJ. Pomoc dla Ukrainy będzie także tematem Naszych Spraw. Jutro o 20.00 w studio pojawią się przedstawiciele miasta i aktywiści.

Czytaj więcej na temat:ukraina, wojna, pomoc, żychlin
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole