LM.plSportWilki Wilczyn dogoniły wicelidera. Za tydzień koniec rundy

Wilki Wilczyn dogoniły wicelidera. Za tydzień koniec rundy

Ostatni wyjazdowy mecz w rundzie zasadniczej bieżącego sezonu rozegrały w sobotę Wilki Wilczyn. Siatkarze Tomasza Robaka pokonali UKS OPP Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg 3:0.

Wilczynianie w przedostatnim spotkaniu rundy zasadniczej II ligi mierzyli się w sobotę z ostatnią drużyną w klasyfikacji ligowej. Zespół z Kołobrzegu przegrał starcie z Wilkami szybko, bo już w trzech setach.

Wszystkie trzy części sobotniego spotkania były bardzo zbliżone do siebie. Wilki wygrywały je kilkoma punktami. W pierwszym i trzecim secie goście zwyciężali do dwudziestu punktów, a w drugiej części meczu siatkarze z Kołobrzegu ugrali tylko jeden punkt więcej.

Wygrana na wyjeździe pozwoliła Wilkom dogonić dorobkiem punktowym dotychczasowego wicelidera - Orła Międzyrzecz. Oba zespoły mają obecnie po 34 oczka na koncie, ale lepszy bilans setów sprawia, że to właśnie Wilki zajmują drugie miejsce na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej.

Jednocześnie zespół Tomasza Robaka stracił ostatecznie szansę na wygranie rundy zasadniczej. W swoim meczu zwyciężył bowiem lider grupy I Olimpia Sulęcin i to właśnie ta drużyna zajmie pierwszą lokatę po rundzie zasadniczej. Wilczynianom pozostaje walka o utrzymanie miejsca numer dwa. Końcowa kolejność ma znaczenie - od niej bowiem zależy, z jakim zespołem Wilki mierzyć się będą w play-offach.

Zanim jednak rozpocznie się walka w kolejnym etapie wilczynianie muszą jeszcza zakończyć grę w rundzie zasadniczej. Ostatni mecz zaplanowany jest na przyszły weekend, a Wilki podejmować będą Stal Grudziądz.

UKS OPP Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg - Wilki Wilczyn 0:3 (20:25, 21:25, 20:25).