LM.plSportWi(e)lki powrót? Wilki Wilczyn walczą o II fazę play-off

Wi(e)lki powrót? Wilki Wilczyn walczą o II fazę play-off

Drugie spotkanie I fazy play-off II ligi siatkówki odbędzie się w sobotę w Wilczynie. Tamtejsze Wilki muszą pokonać Trójkę Nakło i wygrać złoty set, by awansować do dalszej fazy rozgrywek.

Wszystko to przez niespodziewany wynik pierwszego starcia. Na wyjeździe w Nakle wilczynianie przegrali 0:3, praktycznie nie stawiając oporu Trójce. Wynik był dużym zaskoczeniem, bowiem to Wilki były faworytem dwumeczu.

Trener Tomasz Robak wyjaśniał, że jego zespół nie mógł trenować w pełnym składzie przed tym spotkanie, jednocześnie jednak zaznaczał, że rywale również zagrali świetny mecz. - Nie widziałem ich jeszcze tak dobrze grających.

W drugim spotkaniu wilczynianie stoją więc przed trudnym zadaniem odrobienia strat z pierwszego starcia i doprowadzenia do złotego seta. Wilki muszą zdobyć komplet punktów. Porażka z Trójką, a nawet zwycięstwo 3:2 eliminuje wilczynian z dalszej gry.

Ale nawet w przypadku wygranej zespół Tomasza Robaka nie będzie miał jeszcze pewnego awansu. Remis w dwumeczu oznacza bowiem, że rozegrany zostanie tzw. złoty set, który rozstrzygnie rywalizację na korzyść jednego z zespołów.

Dlatego właśnie zadanie jest trudne, ale nie niemożliwe. - Teraz to nasza kolej, byśmy zagrali niesamowity mecz i tyle - mówił po pierwszym meczu trener Tomasz Robak. A na swoim facebookowym profilu Wilki Wilczyn utworzyły wydarzenie dot. spotkania, nazywając je ,,Wi(e)lki comeback!".

Wygrany dwumeczu Wilki Wilczyn - Trójka Nakło w II fazie play-off zmierzy się ze zwycięzcą meczu Stoczniowiec Gdańsk - Orzeł Międzyrzecz. W pierwszym spotkaniu tych drużyn Orzeł wygrał na wyjeździe 3:2, rewanż rozegrany zostanie w sobotę o godz. 18.00.

Mecz Wilki Wilczyn - Trójka Nakło, podobnie jak pierwsze spotkanie, będzie transmitowany w portalu LM.pl. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców siatkówki, Wilków Wilczyn i Trójki Nakło do spędzenia z nami sobotniego wieczoru. Początek spotkania 11 marca o godz. 19.00, transmisja rozpocznie się chwilę przed pierwszym gwizdkiem.