LM.plSportWicher strzelił trzy bramki, ale i tak uległ wiceliderowi

Wicher strzelił trzy bramki, ale i tak uległ wiceliderowi

Aż osiem bramek mogli obejrzeć kibice, którzy w sobotę wybrali się na pierwszy wiosenny mecz Wichra Dobra na własnym terenie. Gospodarze ulegli Centrze Ostrów Wlkp. 3:5.

Starcie z ówczesnym wiceliderem rozgrywek IV ligi tylko do pewnego momentu miało przebieg zgodny z przewidywaniami. W pierwszej połowie ostrowianie dominowali i strzelili aż cztery gole. Już w ósmej minucie prowadzenie Centrze zapewnił Marcin Wandzel.

W kolejnych minutach dwukrotnie do siatki dobrzan trafiał Dawid Kuczyński, a w 41. minucie podwyższył prowadzenie Szymon Jankowski. Wicher odpowiedział tylko jednym trafieniem - kontaktowego gola zdobył Tomasz Janicki.

Piłkarze Centry wystrzelali się w pierwszej połowie i w drugiej przez dłuższy czas utrzymywał się wynik 1:4. Jak się jednak później okazało, to nie był jeszcze koniec emocji. Siedem minut przed ostatnim gwizdkiem piątą bramkę dla Centry zdobył Dawid Kuczyński.

Gdy na zegarze wybiła 90. minuta Wicher... zaczął gonić wynik. W doliczonym czasie gry gospodarze strzelili dwie bramki. Najpierw trafił nowy napastnik w zespole z Dobrej - Beniamin Trzepacz. Chwilę później trzeciego gola dla Wichru zanotował Tomasz Wypiór. Więcej bramek zespół Zbigniewa Kaczmarka zdobyć już nie zdołał i ostatecznie przegrał 3:5.

Wicher bez zmian plasuje się na trzynastym miejscu w tabeli IV ligi z dorobkiem ośmiu oczek. Bardzo ważne starcie czeka dobrzan w najbliższy weekend. Drużyna Zbigniewa Kaczmarka zagra na wyjeździe z czternastym PKS Racot.

Wicher Dobra - Centra Ostrów Wlkp. 3:5 (30' Tomasz Janicki, 90'+ Beniamin Trzepacz, 90'+ Tomasz Wypiór - 8' Marcin Wandzel, 17', 29', 83' Dawid Kuczyński, 41' Szymon Jankowski)

Wicher Dobra: Igor Szczepaniak - Albert Gośliński, Konrad Grabowski (30' Łukasz Człapa), Michał Ignaczak (70' Łukasz Cieślak), Tomasz Janicki, Dominik Józefiak, Mateusz Morusiński, Piotr Serafin (65' Beniamin Trzepacz), Nikodem Urbański (46' Jarosław Śmieja), Tymoteusz Urbański, Tomasz Wypiór.

Centra Ostrów Wlkp.: Szymon Maj - Marek Kamiński (84' Michał Wewiór), Tomasz Adamiak, Marcin Wandzel, Patryk Sikora, Szymon Kucharski, Szymon Strączkowski (55' Tomasz Graczyk), Marcin Kucharski (39' Szymon Jankowski), Michał Kucharski, Dawid Kuczyński, Jakub Michalski (46' Marcin Kaczmarek).