LM.plSportDobry mecz Medyka Konin. Anna Gawrońska strzeliła hat-tricka

Dobry mecz Medyka Konin. Anna Gawrońska strzeliła hat-tricka

Dwie kolejki pozostały do zakończenia sezonu w kobiecej Ekstralidze. W przedostatnim meczu na własnym terenie Medyk Konin pokonał 4:0 AZS PWSZ Wałbrzych.

Po raz pierwszy od kilku ładnych tygodni konińscy kibice mogli obejrzeć takiego Medyka, jakiego oglądali przez wiele ostatnich lat. Koninianki dominowały na boisku od pierwszych minut. Już na samym początku w poprzeczkę po uderzeniu z dystansu trafiła Patrycja Balcerzak. W piątej minucie było już 1:0. Błąd popełniła bramkarka AZS PWSZ, w odpowiedniej sytuacji znalazła się Anna Gawrońska i kapitan Medyka pozostało dobić piłkę do siatki.

Tych błędów wałbrzyszanki w Koninie zrobiły zresztą więcej. W 27. minucie pomyłkę wymusiła Nicole Zając, wbiegając z piłką w pole karne. Boczna defensorka Medyka została sfaulowana, a jedenastkę pewnie wykorzystała Natalia Chudzik. Osiem minut później kolejne nieporozumienie w obronie przyjezdnych na trzeciego gola zamieniła Anna Gawrońska.

Po zmianie stron medyczki zwolniły i już nie miały takich sytuacji. Zespół z Wałbrzycha miał szansę nazwiązać walkę, ale w 49. minucie po uderzeniu Dominiki Dereń świetnie piłkę na linii sparowała Monika Sowalska. W 63. minucie niespodziewany strzał z ok. 35 metrów Jagody Szewczuk posłał piłkę w poprzeczkę Medyka.

W przeciwieństwie jednak do jesiennego spotkania koninianki tym razem nie dały się zaskoczyć i wielkiej pogoni nie było. W 72. minucie mecz zakończyła Anna Gawrońska. Po wybiciu piłki przez obrończynie Medyka kapitan konińskiej drużyny znalazła się w sytuacji sam na sam i za drugim razem pokonała bramkarkę AZS PWSZ, kompletując tym samym hat-tricka.

Medyk wygrał 4:0 i zachował pozycję wicelidera Ekstraligi z takim samym dorobkiem punktowym, jak Czarni Sosnowiec. W przyszłą sobotę ostatni mecz Medyka w Koninie w tym sezonie. Drużyna Romana Jaszczaka podejmie UKS SMS Łódź.

Medyk Konin - AZS PWSZ Wałbrzych 4:0 (5', 35', 72' Anna Gawrońska, 27' Natalia Chudzik)

Medyk Konin: Monika Sowalska - Klaudia Łasicka (79' Karolina Majda), Radosława Sławczewa, Sandra Sałata, Nicole Zając (84' Weronika Helińska), Klaudia Olejniczak, Natalia Chudzik, Mariana Iwanyszyn (46' Krystyna Sikora), Patrycja Balcerzak, Natalia Pakulska, Anna Gawrońska.

AZS PWSZ Wałbrzych: Weronika Klimek - Karolina Gradecka, Małgorzata Mesjasz, Weronika Aszkiełowicz, Monika Kędzierska, Jessica Pluta, Dominika Dereń, Julita Głąb, Jagoda Szewczuk (84' Marcjanna Zawadzka), Katarzyna Rozmus (79' Karolina Jędras), Julia Kowalczyk (73' Olena Klepacka).