LM.plWiadomościGol w 74 sekundzie dał wygraną Medykowi na inaugurację sezonu

Gol w 74 sekundzie dał wygraną Medykowi na inaugurację sezonu

Bramka z rzutu karnego Natalii Chudzik pozwoliła Medykowi Konin zanotować trzy punkty w pierwszym meczu sezonu 2018/2019. Drużyna Romana Jaszczaka pokonała UKS SMS Łódź 1:0.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się zaskakująco. Już w czternastej sekundzie meczu faulowana w polu karnym była Gabija Gedgaudaite. Arbiter meczu podyktowała jedenastkę, którą na bramkę zamieniła Natalia Chudzik.
Po tym elektryzującym początku w kolejnych minutach na boisku niewiele się działo. W szóstej minucie po uderzeniu jednej z łodzianek piłkę nad poprzeczką przerzuciła Monika Sowalska. Kolejne sytuacje Medyk stworzył sobie dopiero w ostatnim kwardansie pierwszej połowy. Uderzenia Dominiki Kopińskiej i Natalii Chudzik broniła jednak Danuta Paturaj.

W przerwie spotkania trener Roman Jaszczak dokonał jednej zmiany - za Nikol Kaletkę na boisko weszła Anna Gawrońska. Już chwilę później jedna z najbardziej doświadczonych piłkarek Medyka powinna była podwyższyć prowadzenie konińskiej drużyny. Gawrońska zamykała akcję na dalszym słupku, trąciła dośrodkowaną z lewej strony piłkę, ale trafiła jedynie w słupek łódzkiej bramki.

W drugiej połowie obie drużyny miały jeszcze po dwie sytuacje. Kolejne uderzenie Gawrońskiej obroniła jednak Paturaj, a po próbie lobu Stasiak piłka trafiła w poprzeczkę. Dwa strzały piłkarek UKS SMS na rzuty rożne parowała natomiast Monika Sowalska. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Medyka Konin 1:0.

Trzy punkty wywalczone w Łodzi pozwoliły koniniankom na zajęcie piątego miejsca po pierwszej kolejce Ekstraligi. W tabeli prowadzi AZS PWSZ Wałbrzych, który wygrał aż 6:0 z Olimpią Szczecin. Swojego spotkania nie rozegrał natomiast aktualny mistrz Polski Górnik Łęczna, który przygotowuje się do udziału w turnieju eliminacyjnym do Ligi Mistrzyń.

Kolejny mecz Medyka, pierwszy w tym sezonie w Koninie, zaplanowany jest na 11 sierpnia. Koninianki podejmą GKS Katowice.

UKS SMS Łódź - Medyk Konin 0:1 (2' Natalia Chudzik)

Medyk Konin: Monika Sowalska - Haley Lukas, Julia Maskiewicz, Sandra Sałata, Mariana Iwaniszyn (72' Aleksandra Stasiak), Natalia Pakulska, Klaudia Olejniczak, Nikol Kaletka (46' Anna Gawrońska), Gabija Gedgaudaite, Natalia Chudzik, Dominika Kopińska.