LM.plSportPunkt był blisko, ale Centra Ostrów Wlkp. lepsza o jedną bramkę

Punkt był blisko, ale Centra Ostrów Wlkp. lepsza o jedną bramkę

Inauguracja IV ligi w Kole nie przyniosła przełamania. Olimpia przegrała z Centrą Ostrów Wlkp. 0:1 i wciąż pozostaje ostatnią drużyną w tabeli ligowej.

Po serii wyjazdowych spotkań Olimpia Koło w końcu rozegrała spotkanie na własnym terenie. I choć przez długi czas kolanie opierali się wyżej notowanej Centrze Ostrów Wlkp., ostatecznie mecz zakończył się minimalną wygraną drużyny gości.

W pierwszej połowie spotkania w Kole na boisku działo się niewiele. Dopiero po przerwie piłkarze z Ostrowa Wlkp. zaczęli stwarzać sobie sytuacje, ale między słupkami bramki Olimpii świetnie spisywał się Bartosz Kordylewski, a raz kolan uratował słupek.

W 67. minucie ta strzelecka niemoc została jednak przez Centrę przełamana. Do siatki gospodarzy trafił Miłosz Nowicki. Jak się później okazało, był to jedyny gol, jaki padł podczas niedzielnego spotkania. W ostatnich minutach gry drugą żółtą kartkę otrzymał jeszcze Dawid Wiśniewski. Olimpia przegrała 0:1.

Zespół Tomasza Mikusika bez zmian plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli IV ligi z dorobkiem jednego punktu. Do dziewiętnastej Polonii 1912 Leszno kolanie tracą już sześć oczek. Kolejny mecz w najbliższą sobotę. Olimpia podejmować będzie Nielbę Wągrowiec.

Olimpia Koło - Centra Ostrów Wlkp. 0:1 (67' Miłosz Nowicki)

Olimpia Koło: Bartosz Kordylewski - Mikołaj Czajka, Dawid Wiśniewski, Piotr Rutkowski (87' Klaudiusz Szurgot), Wiktor Małecki, Maciej Graliński (60' Szymon Bartosik), Igor Witczak, Michał Rutkowski, Bartosz Kowalski (65' Bartosz Fret), Paweł Powietrzyński, Maciej Rojewski.

Centra Ostrów Wlkp.: Szymon Maj - Łukasz Lewandowski (75' Tomasz Krakowski), Szymon Kucharski, Dawid Piróg, Konrad Dudka (90'Kacper Hoffgunst), Miłosz Nowicki, Damian Izydorski, Szymon Strączkowski, Michał Kucharski (85' Szymon Jankowski), Tomasz Adamczyk (81' Wojciech Binek), Jakub Michalski.