Dzisiaj jest piątek 25 września 2020, imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17965) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
18 / 13oC
Pojutrzepogoda
11 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
II liga siatkówki zaczyna sezon. Wilki będzie możn ... (0)Konińska biblioteka ma dla przedszkolaków Wyprawki ... (0)

Pływalnia zamknięta w niedzielę. Nie ma środków i ratowników

Dodano: 11.01.2019 14:06
Źródło: LM.pl

Od początku stycznia z pływalni przy ul. Szymanowskiego nie można korzystać w sobotnie popołudnia oraz w niedzielę. MOSiR tłumaczy, że zainteresowanie było małe, ponadto brakuje ratowników.

Od początku roku pływalnia przy ul. Szymanowskiego otwarta jest w sobotę w godz. 7.00 - 15.00 (ostatnie wejście na pełną godzinę o 13.30), a w niedzielę - w ogóle. Na zmiany skarżą się klienci. - W tygodniu nie mam czasu, żeby iść na basen. W sobotę chodziłam z córką w godzinach popołudniowych, ale niestety zabrali nam tę przyjemność - mówi nam pani Magda. - Pojechałam w ostatnią sobotę na Rondo, musiałam czekać w kolejce po opaskę, żeby w ogóle wejść na basen. Ludzi tłum. Na torach bezpiecznie się nie pływa, o wypadek nie jest trudno. 

I dodaje, że zastanawia się, czy dalej korzystać z którejkolwiek pływalni. Nie jest jedyna. - Na ten moment nie chodzę wcale. Rondo to zbyt duży basen i jest tam zbyt dużo ludzi - mówi inna klientka pływalni, która również korzystała z obiektu przy ul. Szymanowskiego w sobotnie popołudnia.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wyjaśnia, że styczniowe skrócenie czasu pracy pływalni przy ul. Szymanowskiego podyktowane jest względami ekonomicznymi. - Średnio na godzinę mieliśmy pięciu klientów - mówi Janusz Lipiński, kierownik obu obiektów. - To jest sugestia, która wypłynęła ode mnie, ale jest podyktowana tym, co pokazują nam wszelkiego rodzaju statystyki. Przykładowo - jeżeli na basenie Rondo mamy 400 klientów w niedzielę, to na drugim basenie liczba nie przekraczała stu osób. 

MOSiR boryka się też z problemami kadrowymi. - Nie mamy zbyt dużo ratowników. Ta zmiana daje nam też możliwość przesunięcia ratowników z basenu na Zatorzu, by wspierali działalność obiektu Rondo - wyjaśnia Janusz Lipiński. I zapewnia, że pływalnia przy Al. 1 Maja 1 jest gotowa, by przyjąć zwiększoną liczbę chętnych w sobotnie popołudnia i w niedzielę. - Drugi basen w Koninie nie ma takiego obłożenia, żeby osoby chcące pływać tego dnia nie mogły korzystać z basenu Rondo, bo jest przepełniony. 

Jak na razie zmiana została wprowadzona jedynie na styczeń. Trwają rozmowy z prezydentem, a ostateczna decyzja, czy zamknąć pływalnię przy ul. Szymanowskiego w sobotnie popołudnia i w niedzielę jeszcze nie zapadła. - Jeżeli będzie nas stać, by ten basen utrzymywać, pomimo że nie ma zbyt wielkiego zainteresowania, to taką decyzję podejmiemy. Na ten moment wprowadziliśmy to na styczeń. Ja bym sugerował, by utrzymać tę wstępną propozycję - mówi Janusz Lipiński. 

fot. MOSiR KoninCzy pływalnia przy ul. Szymanowskiego powinna być otwarta w sobotnie popołudnia i w niedzielę?

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Małe zainteresowanie .....NIEZŁY KIT !!!! specjalnie wyberałem sie na ten basen w niedzielę po 7 godzinie żeby swobodnie popływać bo w inne dni nie dasz rady ! A i tak wszystkie tory były zajęte. Nie dajmy się dymać ludzie.......QUTASY ZAMKNELI BO ZA 8 ZŁ MOŻNA BYŁO POPŁYWAĆ a w tych godzinach w niedziele na rondzie 13 zł prawie dwa razy drożej.....tak się dyma koniniaków.....ot nowa władza
Dodano: 11.01.2019 15:48    Przez: ~zbulwersowany
Ale lipa, może by trochę rozreklamować, wprowadzić jakieś promocyjne bilety. Nie zwijać wszystkiego. Panie Kopytko pomyśl pan trochę lub zmuś do myślenia bezmyślnych.
Dodano: 11.01.2019 14:36    Przez: ~Jozin
Był czas,że fatalnie traktowano ratowników. Skutki widać dzisiaj. Wielu ratowników zrezygnowało z pracy i nie ma szans na ich powrót. Sytuacja Konina zaczyna być niepokojąca. Co na to nowa władza?
Dodano: 11.01.2019 14:29    Przez: ~Murek
Teraz też pracowników traktują jak śmieci, a zwłaszcza kobiety. Pan Prezydent powinien się zainteresować tym co się dzieje. Mobing i nic więcej. Poprzednie władze miasta miały informację o tym procederze...No i nic nie zrobiły ...
Dodano: 11.01.2019 15:12    Przez: ~Nikt
Dyrektor do zwolnienia. Brak kompetencji.
Dodano: 11.01.2019 15:49    Przez: ~MOSiR

KOMENTARZE

A gdyby tak spuścić wodę i zacząć hodowlę królików.Ludzie obudzcie się,p.Prezydencie ja wiem,że osoby w zarządzie i prezes może być kolegą ale tu nie chodzi o kolesiostwo,najważniejsze jest społeczeństwo to które pana wybrało i to co nie byli na wyborach TEŻ,z tego co czytam i z innych żródeł jasno wynika że ta ekipa co rządzi basenami z p. Lipińskim na czele wogóle się nie nadaje.Sprawa powinna być drobiazgowo zbadana w kilku wątkach,wystarczy się sprawą zainteresować a ludzie powiedzą.Jest to wielką nieprzyzwoitością pozbawiać społeczeństwo,obywateli tego miasta i ościennych miejscowości korzystania z dóbr miejskich,które są czynne,posiadają certfikaty,zezwolenia.Mniemam,że obecna władza mając pod sobą MOSiR dokona stosownych kontroli i sprawę basenu ''Na Zatorzu'' postawi na nogi ku uciesze ludzi.Pieniądze rzecz nabyta dużo jest spółek miejskich,gdzie zastanawiają się gdzie tu pieniążki ukryć-może wystarczy lekkie przesuni ...
Dodano: 11.01.2019 17:09    Przez: ~P.O.D Rumin
To początek...końca! Niestety całego regionu :-(
Dodano: 11.01.2019 17:25    Przez: ~Qra
Zrobcie w sobote i niedziele " jedynie dla naturystow " Nadzor dajcie Slawku, niech se chlopna dorobi na urlopie . Zobaczycie co sie bedzie dzialo.
Dodano: 11.01.2019 17:26    Przez: ~Basia
Prawda jest taka że żal Słupska ściska Państwu instruktorom którzy prowadzą prywatne lekcje pływania. Niech w końcu ktoś tą lewizną się zainteresuje. Tak na majątku miejskim nie dobrze. Niech płacą a nie wchodzą przez pomieszczenie dla niepełnosprawnych. Zagłaszałam to telefonicznie kierownikowi a on odesłał mnie do skarbówki
Dodano: 11.01.2019 17:34    Przez: ~Dzitka
Prezydent dał Górnikowi to niech da też ratownikom!
Dodano: 11.01.2019 17:35    Przez: ~Kary
A w piwnicy siedziba WOPR
Dodano: 11.01.2019 21:55    Przez: ~Qń
proponuję włodarzom miasta wycieczkę pks-em do Uniejowa,gdzie opłacało się wybudować termy na klepisku,zagospodarować tereny nadwarciańskie wystarczył dobry pomysł i chęci.w Koninie urzędnik bez polecenia 4liter z fotela nie ruszy
Dodano: 11.01.2019 17:44    Przez: ~włóczykij
Konin to biedne miasto,które poza torfem nigdy nic nie potrafiło
Dodano: 11.01.2019 18:23    Przez: ~Kuba
Tak to jest, jak zamiast menadżera mamy konferansjera
Dodano: 11.01.2019 17:51    Przez: ~Woland
Jaki dyr.Mosiru tak funkcjonują baseny. Ratowników brakuje to porozmawiajcie z tymi co pracują to powiedzą wam dlaczego tak jest. Wpierw w budżecie miasta szuka się pieniędzy na wybudowanie basenu , a później basen się zamyka .Brak słów. Dyr. Mosiru do szybkiej wymiany.
Dodano: 11.01.2019 17:54    Przez: ~ratownik
Dlaczego z pomieszczenia matki z dzieckiem ciągle korzystają instuktorzy PRYWATNYCH nauk pływania Jak zglosiłam to kierownikowi to powiedział że to trzeba było powiedzieć ratownikowi z on nic na to nie może zrobić
Dodano: 11.01.2019 17:55    Przez: ~Mama 4 latka
Co za kłamstwo że na rondzie w weekend po bilet kolejka. Jak się czeka minutę czy nawet w porywach raz na ruski rok 2 minuty to już problem? Wiem, sama korzystam od 3 lat z basenu w weekend razem z dzieckiem, więc dla mnie to wyssane z palca informacje
Dodano: 11.01.2019 18:23    Przez: ~Anka
3 z 7
<<1234567>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.