LM.plSportStart Konin zakończył sezon. Po trzech latach żegna się z II ligą

Start Konin zakończył sezon. Po trzech latach żegna się z II ligą

Ostatni mecz w sezonie, ostatni mecz (przynajmniej na rok) w II lidze. Start Konin kończy sezon na ostatnim miejscu w tabeli i spada do III ligi.

Sobotnie spotkanie wyglądało podobnie, jak większość meczów Startu Konin w tym sezonie. W pierwszej połowie koninianie dawali odpór zawodnikom ze Świebodzina i do przerwy przegrywali tylko 7:9. Świetnie w bramce spisywał się Przemysław Hejna, zatrzymując nie tylko rzuty z akcji, ale również dwukrotnie broniąc rzuty karne wykonywane przez gości.

W drugiej połowie ZEW zaczął odjeżdżać Startowi, choć tym razem koninianie zatrzymali się znacznie później, niż w tradycyjnej 40. minucie. Do 47. minuty Start przegrywał tylko 15:20, co nie było jeszcze aż tak dużą stratą. W ostatnich trzynastu minutach koninianie rzucili jednak tylko jedną bramkę wobec ośmiu trafień gości i przegrali ostatecznie 16:28.

Po trzech sezonach spędzonych w II lidze Start żegna się z rozgrywkami na poziomie centralnym. W tym sezonie koninianie zajęli ostatnie czternaste miejsce z dorobkiem sześciu punktów. Jesienią piłkarze ręczni z Konina rozpoczną rywalizację najprawdopodobniej w III lidze.

Start Konin - ZEW Świebodzin 16:28 (7:9)

Start Konin: Przemysław Hejna - Marcel Urbański (2), Dominik Urbański (3), Bartosz Derdziński, Jakub Pecyna (2), Adam Śnihur (1), Jakub Kujawiński (1), Tomasz Lorencki (2), Arkadiusz Pawlak, Tomasz Trojanowski (1), Piotr Jankowski, Konrad Kowalczyk (1), Łukasz Cieślak (3).

ZEW Świebodzin: Maciej Cenin (1), Marek Kwiatkowski (2) - Piotr Tomczyk (3), Wojciech Hrycak (2), Jakub Kaliszak (5), Przemysław Bryza, Mateusz Kowalaszek, Martin Osiecki, Szymon Kobeszko (1), Kamil Nogajewski (2), Marcin Garnek (1), Paweł Osiński (3), Jakub Pawłowski (1), Marcin Nowicki (7).