Dzisiaj jest sobota 7 grudnia 2019, imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20434) SPORT FORUM FIRMY (5427) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 5oC
Jutropogoda
7 / 8oC
Pojutrzepogoda
7 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konińska radna Emilia Wasielewska w Brukseli na se ... (0)V Konińska Liga A1. Emocjonujące walki zawodników ... (0)

Konin. Od września będzie przywrócony ruch pieszy na Okólnej

Dodano: 21.08.2019 15:03

W związku z pojawiającymi się ze strony mieszkańców pytaniami o otwarcie przejazdu kolejowego przy ul. Okólnej w Koninie, UM informuje, że PKP podjęło czynności zmierzające do przywrócenia w tym miejscu ruchu pieszych.

Takie ustalenia spółka kolejowa przekazała dyrektorowi Zarządu Dróg Miejskich, z którym jest w bezpośrednim kontakcie. W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne spotkanie w tej sprawie z udziałem przedstawicieli miasta i PKP.

Termin otwarcia przejazdu, o który zabiegają władze miasta to start nowego roku szkolnego. – Zależy nam na tym, by dzieci chodzące do szkół położonych w tej części miasta miały zagwarantowane bezpieczne przejście, dlatego z naszej strony pada taka data. Liczymy na to, że kolej dotrzyma słowa – wyjaśnia prezydent Konina Piotr Korytkowski. Dodajmy, że jest to również ważny szlak komunikacyjny dla pozostałych mieszkańców Niesłusza, w tym starszych osób, które chodzą tamtędy na zakupy czy do lekarza.

Przypomnijmy, przejazd jest nieczynny od maja tego roku w związku z remontem linii kolejowej prowadzonym przez PKP PLK.

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:przejazd na Okólnej,   Okólna Konin,   przejazd Konin,   PKP,   remont torowiska,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Mieszkańcy domagają się nie tylko przejścia dla pieszych ale i również przywrócenia ruchu przejazdu samochodami , bo jak ma wygladać komunikacja dalsza...??? Tata dowozi do szkoły dziecko z Rudzicy czy też Niesłusza czy też Zatorza do miejsca gdzie są tory a potem ma iść pieszo odprowadzić dziecko do szłoły czy przedszkola....???? Jeśli w ten sposób władza konińska widzi rozwiązanie komunikacji to pokazuje że nie jest w stanie rozwiązań dogłębnie problemu . Po raz kolejny bedziemy świadkami nie zaradności i braku przewidywalności w rozwiązywaniu piorytetowych problemówtej części miasta Konina . Mieszkańcy codziennie borykają się nie zależnie od pory dnia z korkami , i braku zachowania płynności jazdy , co przekłada się dalej na bezpieczeństwo mieszkańców . Niech w końcu raz na zawsze ten odcinek OKÓLNEJ bedzie przywrócony całkowicie do ruchu jak wcześniej . !!!!!
Dodano: 21.08.2019 18:15    Przez: nicco
avatar Jak czytam takie rzeczy tj.: "Zależy nam na tym...Liczymy na to..." to... ehhhh, szkoda pisać. A GDZIE !!?? włodarzom miasta zależało wcześniej, na prawidłowym ruchu pieszych ??!! Dlaczego nie ma kładki dla pieszych nad przejazdem kolejowym ? Wszystko od "D*PY" strony zaczęte. Teraz cała ta "szopka" i rżnięcie głupka, że nikt nie wiedział, że tak to wyjdzie. A co do otwarcia (tych "fal Dunaju" jak na ul.Torowej/ Kolejowej) to mówimy o 1 września 2019 czy raczej 2020 roku ??
Dodano: 21.08.2019 17:48    Przez: Husar
nie rozumie czegoś przejście owszem Tak...i oczywiście przejazdy...i tak szlaban bedxie zamknienry lub otwarty...to teraz na wszystkich święty będzie jedna droga....przepustowość sie zwiększa bo jest więcej samochodów..a mu zamykamy przejazdu zeby był korek..zamknąć na przeprawie na okolnej i stłuczka kolo energetyką i konin bedzie stał...nie mówiąc dworzec rok temu mieli budowac..cisza
Dodano: 21.08.2019 20:37    Przez: ~ada
Mówi się, że się odkorkuje cała ta część Konina , a gdzie w tym wszystkim sami mieszkańcy ...??? Już ich pominięto i nie zauważono w realizacji planu nowej przeprawy ??? Mieszkańcy muszą normalnie funkcjonować tak samo i ich rodziny !!! Ten przejazd na OKÓLNEJ musi być przywrócony jak dawniej . Bzdurą jest likwidacja tego odcinka. Musi funkcjonować dla aut jak i pieszych !!! Co to za władzę konińską mamy obecnie , która jest ślepa i nie patrzy perspektywicznie !!! Jeśli nie będzie przywrócony prawidłowo odcinek OKÓLNEJ zapewne panie prezydencie nie odstaniesz pan głosów od mieszkańców Rudzicy , Laskówca , Niesłusza , V os . , Wola Podłężna , Zatorza ...itp , więc podziekujemy obecnym władzom za stracony czas dla rozwoju Konina i puste kłamliwe słowa Bezpieczny Konin jakimi zapewniał pan prezydent .!!!
Dodano: 22.08.2019 07:30    Przez: Grafi
To jest poprostu śmieszne... Przejazd samochodem zagraża bezpieczeństwu a przejście pieszych już nie zagraża... Przypomnę tylko tyle że na tym przejeździe lub w niedalekich okolicach dochodziło do wypadków właśnie z pieszymi..
Dodano: 21.08.2019 22:31    Przez: ~mieszkaniec

KOMENTARZE

avatar Jak czytam takie rzeczy tj.: "Zależy nam na tym...Liczymy na to..." to... ehhhh, szkoda pisać. A GDZIE !!?? włodarzom miasta zależało wcześniej, na prawidłowym ruchu pieszych ??!! Dlaczego nie ma kładki dla pieszych nad przejazdem kolejowym ? Wszystko od "D*PY" strony zaczęte. Teraz cała ta "szopka" i rżnięcie głupka, że nikt nie wiedział, że tak to wyjdzie. A co do otwarcia (tych "fal Dunaju" jak na ul.Torowej/ Kolejowej) to mówimy o 1 września 2019 czy raczej 2020 roku ??
Dodano: 21.08.2019 17:48    Przez: Husar
Mieszkańcy domagają się nie tylko przejścia dla pieszych ale i również przywrócenia ruchu przejazdu samochodami , bo jak ma wygladać komunikacja dalsza...??? Tata dowozi do szkoły dziecko z Rudzicy czy też Niesłusza czy też Zatorza do miejsca gdzie są tory a potem ma iść pieszo odprowadzić dziecko do szłoły czy przedszkola....???? Jeśli w ten sposób władza konińska widzi rozwiązanie komunikacji to pokazuje że nie jest w stanie rozwiązań dogłębnie problemu . Po raz kolejny bedziemy świadkami nie zaradności i braku przewidywalności w rozwiązywaniu piorytetowych problemówtej części miasta Konina . Mieszkańcy codziennie borykają się nie zależnie od pory dnia z korkami , i braku zachowania płynności jazdy , co przekłada się dalej na bezpieczeństwo mieszkańców . Niech w końcu raz na zawsze ten odcinek OKÓLNEJ bedzie przywrócony całkowicie do ruchu jak wcześniej . !!!!!
Dodano: 21.08.2019 18:15    Przez: nicco
nie rozumie czegoś przejście owszem Tak...i oczywiście przejazdy...i tak szlaban bedxie zamknienry lub otwarty...to teraz na wszystkich święty będzie jedna droga....przepustowość sie zwiększa bo jest więcej samochodów..a mu zamykamy przejazdu zeby był korek..zamknąć na przeprawie na okolnej i stłuczka kolo energetyką i konin bedzie stał...nie mówiąc dworzec rok temu mieli budowac..cisza
Dodano: 21.08.2019 20:37    Przez: ~ada
To jest poprostu śmieszne... Przejazd samochodem zagraża bezpieczeństwu a przejście pieszych już nie zagraża... Przypomnę tylko tyle że na tym przejeździe lub w niedalekich okolicach dochodziło do wypadków właśnie z pieszymi..
Dodano: 21.08.2019 22:31    Przez: ~mieszkaniec
ludzie z okolnej misza chodzić na około żeby dostać na przemysłową..żeby wsiąść na autobus żeby dojechać do pracy.....zmiana rozkładu mzk tez niewypał .a ten na torowa zrobiony na remont tez będzie zamknięte....to tylko brianski i koło energetyka.... i chyba tez za chwile będą remontować ....i dworzec cisza
Dodano: 21.08.2019 23:12    Przez: ~ela
Jak można zamknąć całkowicie przejazd na OKÓLNEJ , gdzie patrząc od strony technicznej mamy doprowadzone wszelkie media , pod względem bezpieczeństwa żeby nadal ten przejazd funkcjonował prawidłowo. Ten na pozór wyglądający prowizorycznie przepust niesamowicie pozwala na odkorkowanie i zachowanie bardzo dobrej łączności i funkcjonowanie tej części miasta , trzeba patrzeć perspektywą . Pomimo , że zakończona zostanie inwestycja nowego odcinka łączącego V os. z Paderewskiego nadal musi być przywrócony ruch całkowity na odcinku OKÓLNEJ . Musimy patrzeć przyszłością , gdzie za chwilę za kilka lat znowu będziemy mieli większe natężenie ruchu i ten mały przepust pozwoli o kolejne auta odciążyć nowy odcinek w przyszłości a dalej mieszkańcy znowu będą mogli funkcjonować normalnie
Dodano: 22.08.2019 07:16    Przez: tedi
Mówi się, że się odkorkuje cała ta część Konina , a gdzie w tym wszystkim sami mieszkańcy ...??? Już ich pominięto i nie zauważono w realizacji planu nowej przeprawy ??? Mieszkańcy muszą normalnie funkcjonować tak samo i ich rodziny !!! Ten przejazd na OKÓLNEJ musi być przywrócony jak dawniej . Bzdurą jest likwidacja tego odcinka. Musi funkcjonować dla aut jak i pieszych !!! Co to za władzę konińską mamy obecnie , która jest ślepa i nie patrzy perspektywicznie !!! Jeśli nie będzie przywrócony prawidłowo odcinek OKÓLNEJ zapewne panie prezydencie nie odstaniesz pan głosów od mieszkańców Rudzicy , Laskówca , Niesłusza , V os . , Wola Podłężna , Zatorza ...itp , więc podziekujemy obecnym władzom za stracony czas dla rozwoju Konina i puste kłamliwe słowa Bezpieczny Konin jakimi zapewniał pan prezydent .!!!
Dodano: 22.08.2019 07:30    Przez: Grafi
To co wypowiada sie nasz pseudo pan prezydent to nic innego jak brak kompetencji w załatwieniu konkretnie z gwarancjami sprawy . Nagłaśnianiem panie prezydencie nie bedziesz spostrzegany jako dobry włodarz i nie usprawiedliwi cie to od twoich obowiązków . To ty jesteś tutaj głową miasta i jeśli nie załatwisz tej sprawy , że NIE bedzie likwidacji całkowitej i bedzie funkcjonował ten przejazd dla mieszkańców Konina od strony pieszych i przejazdu aut ,inaczej pożegnaj się z piastowaniem stanowiska . Pokażesz ze jestes niekompetentną osobą do tak prestiżowego stanowiska gdzie po raz kolejny pokażesz słabość na obecnej danej ci funkcji . Bedziesz zawsze juz spostrzegany jak wczesciej KAZIU i mieszkańcy ci tego nigdy nie zapomną . Płakać teraz to sobie możesz ...nie trzeba było obejmować tak intratnego stanowiska i nie zachowuj sie jak dziecko i nie zrzucaj winny na innych a pokaż że masz JAJA!!!
Dodano: 22.08.2019 07:43    Przez: cycu
Panie prezydencie gdzie są przedwyborcze hasła BEZPIECZNY KONIN....!!!!! Kolejne puste kłamliwe słowa..??? W jakich czasach żyjemy żeby aż tak nie fortunne sytuacje się działy które doprowadzają , żeby mieszkańcy miasta Konina czuli się niebezpiecznie i ich rodziny . Gdzie idąc do lekarza z dziećmi z rodzinami a takich osób jest sporo muszę jechać lub iść dookoła ...????Jeśli pomoc bedzie potrzebna dla mieszkańca to karetka też ma jechać okrężną drogą ?? Co za paradoksalna sytuacja gdzie zawdzięczamy tylko obecnej władzy konińskiej ..!!!! Mieszańcy chcą gwarancji pisemnej na pełne przywrócenie przepustu OKÓLNA , dość kłamliwych pustych słów !!!!!! Co to za usprawiedliwianie się, że od innych ten problem zależy !!!!!!! To do kogo mieszkańcy mają się zwrócić w tej sprawie , od tego jest pan i bierze pan co miesiąc pieniadze , Przypominamy ,że żyje pan z pieniedzy podatników !!!! Zrzucanie winy na innych to nic innego jak zachowanie smarkacza !!!!!!
Dodano: 22.08.2019 08:51    Przez: gumi_men
A jeśli bedzie sie paliło w tej części Konina jakieś mieszkanie lub dom to Straż Pożarna musi jechać dookoła a wiadomo ,że każda minuta jest ważna bo w płonącym mieszkaniu czy domu mogą być osoby gdzie potrzebują natychmiastowej pomocy !!!! Okólna musi być przywrócona do poprzedniej wersji , czyli przejście dla pieszych i przywrócenie ruchu dla aut!!!! Zgodzę się z innymi wypowiedziami , że właśnie gdzie mamy Bezpieczny KONIN!!!!
Dodano: 22.08.2019 09:03    Przez: emilka
Jak będzie się paliło to straż pożarna nie będzie jechała drogą, gdzie ma duże prawdopodobieństwo trafić na zamknięte szlabany, które otworzą się za 5 minut, tylko pojadą pewną drogą koło bazaru. No ale ty już swój bezmyślny komentarz napisałaś.
Dodano: 23.08.2019 09:31    Przez: GalaktycznyEdek
1 z 2
12>>