Dzisiaj jest poniedziałek 6 lipca 2020, imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17830) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (29) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 13oC
Jutropogoda
16 / 11oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
"Z Maryją przez wieki" to jedna z wystaw w licheńs ... (0)Zielonym do góry EXTRA. Zaczarowany ogród w Konini ... (1)

Dla kombatantów i rodzin ofiar poznańskiego Czerwca '56

Dodano: 28.08.2008 11:09
Źródło: LM.pl
Tylko do końca sierpnia mogą składać wnioski o pomoc pieniężną kombatanci poznańskiego Czerwca '56 – informuje wojewoda wielkopolski.

O skorzystanie z tej formy pomocy mogą ubiegać się czynni uczestnicy Czerwca '56, którzy znajdują się obecnie w trudnej sytuacji materialnej, a także osoby, które doznały w wyniku powstania poznańskiego uszczerbku na zdrowiu, prześladowań ze strony aparatu bezpieczeństwa, istotnych represji w miejscu zatrudnienia czy też mają szczególne zasługi w niesieniu pomocy ofiarom powstania.

Dodatkowo pomocą objęci zostaną żyjący współmałżonkowie i rodzice nieżyjących uczestników powstania, jeśli śmierć współmałżonka lub dziecka nastąpiła w związku z udziałem w powstaniu lub represjami po jego zakończeniu. Wnioski zostaną przekazane do zaopiniowania komisji powołanej w tym celu przez wojewodę wielkopolskiego.

Wniosek należy złożyć w Wydziale Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Koninie (al. 1 Maja 9, 62-510 Konin) bądź w biurze Obsługi Obywatela WUW w Poznaniu (al. Niepodległości 16/18, 61-713 Poznań).

Formularz wniosku dostępny jest na stronie internetowej www.poznan.uw.gov.pl.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Czerwiec '56,   kombatanci,   ofiary,   pomoc

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

warto było walczyć...
Dodano: 24.06.2011 14:18    Przez: ~powstaniec
ciekawe jak to bedzie sprawdzane.kombatantów Czerwca namnozyło się bez liku.
Dodano: 24.06.2011 16:03    Przez: ~lipiec57
Podzielam twoje zdanie lipiec57. Tak się składa, że kilku członków mojej rodziny oberwało od "stróży prawa" w Poznańskich "zamieszkach". Z tych żyje dziś już tylko jedna osoba, Lecz nie to jest najważniejsze. Ci, którzy wtedy strzelali i pałowali dziś też uważają, że są ofiarami tamtych wydarzeń bo "ucierpieli" wykonując rozkazy mocodawców. Myślę, że niemała ich liczba wyciągnie ręce po odszkodowania, bo ludzka bezczelność nie ma granic.
Dodano: 24.06.2011 16:55    Przez: ~kris62

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.