Dzisiaj jest środa 2 grudnia 2020, imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16929) SPORT FORUM FIRMY (5546) PRACA (50) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -2oC
Jutropogoda
-1 / 1oC
Pojutrzepogoda
3 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozwinął skrzydła. Uczestnik projektu został pilot ... (1)Koło z nowymi iluminacjami. Trochę radości w trudn ... (3)

Orszak spod Grunwaldu

Dodano: 1.07.2011 09:13
Źródło: LM.pl
Pierwszy Festiwal Historyczny „Wyprawa Marcina ze Sławska pod Grunwald” odbędzie się 9 lipca w Sławsku (gmina Rzgów).

Dzień rozpocznie uroczysta sesja Rady Gminy Rzgów z okazji powołania do życia I Festiwalu Historycznego, po której około godziny 15 orszak, na czele z Marcinem ze Sławska, wymaszeruje spod jego siedziby rodowej do kościoła. Po mszy korowód przejdzie na plac przy Domu Kultury w Sławsku, gdzie nastąpi oficjalne otwarcie festiwalu.

Około godziny 16.30 rozpoczną się prezentacje historyczne, przygotowane przez uczniów szkół z terenu gminy Rzgów i grupę rekonstrukcyjną „Rycerska Stanica”. Będą to występy artystyczne, pokaz walki, prezentacja uzbrojenia okresu średniowiecza, turniej łuczniczy, prezentacja obozowiska rycerskiego, zabawy plebejskie dla publiczności i degustacja potraw staropolskich.

Będą też goście z Kalisza. „Bractwo Rycerskie Ziemi Kaliskiej” da pokaz walki i tańca dawnego, a zespół „Saltarello” - koncert muzyki dawnej.

Na godz. 19 zaplanowano spotkanie integracyjne mieszkańców i gości na placu przy Domu Kultury.

  • Orszak spod Grunwaldu
  • Orszak spod Grunwaldu

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:SławskDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Kolejna badziewiasta imprezka, którą zgotuje mieszkańcom wójt Grzeszczak. Jeden z radnych powiedział: Na razie tylko się bawimy, a nie ma konkretów. No, a jak ma być inaczej. Wszak to człowiek nieudolny, egoista, mistrz mobbingu i terroru. Rzgów na inwestycje może nie liczyć, chyba, że na śmierdzącą biogazownię. Zobaczymy ilu rycerzy przyjedzie do Sławska. Może to będzie okazja dla komitetu protestacyjnego, aby podczas festiwalu zbojkotować wątpliwą inwestycję z biomasami...
Dodano: 04.07.2011 09:30    Przez: ~Lukrecja
to wstrzyknij se śniadanie wypal faje isiedź w domu
Dodano: 04.07.2011 15:32    Przez: ~qwert
typowa impreza dla pekaenów !!! zamiast siedzieć u siebie na wsi to do naszego pieknego Konina przyjeżdżają swoimi golfami albo beemkami i szukają zadymy albo powodują wypadki !!!
Dodano: 04.07.2011 09:37    Przez: ~miastowa
Ja zawsze swojemu psu daje dużo kiełbasy na obiad potem przyjeżdżam do waszego pieknego miasteczka i wypuszczam psa na trawniki przed waszymi pieknymi blakami żeby zrobił kupe - a uwierz mi fafik stawia takie kloce że aż dzieci przybiegają i się patrzą na to cudo, niektóre to nawet potem bawią się tym klocem i budują sobie zamki takie jak ich zamożni rówieśnicy nad morzem z piasku.
Dodano: 04.07.2011 09:45    Przez: ~***
Cos słyszałem o tym sprzeniewierzeniu. Podobno radni nawet na sesję już nie chcą chodziń, a ostatnio było ich aż 9. Wszyscy z grupy pana włodarza. Może poczekajmy jeszcze pół roku, a będzie lepiej. Chcoiaż ja wiem
Dodano: 04.07.2011 09:39    Przez: ~Iwona
Ekstra, coś się dzieje. Byle za dużo kasy z budżetu na ten festiwal nie poszło, bo już chyba czas na kolejną podwyżkę dla pana wójta. Biedak tak ciężko pracuje a to jego jedyne utrzymanie.
Dodano: 04.07.2011 09:45    Przez: ~Teodor Ż
Znowu impreza widać, że wójt nie potrafi nic innego robić tylko się bawić i zapraszać gości. Niech tą kasę przeznaczy na inwestycje.
Dodano: 04.07.2011 11:07    Przez: ~mieszkanka gminy
Msza ? A po co ?
Dodano: 04.07.2011 11:08    Przez: ~ateista ze rzgowa
A co na to kościół?
Dodano: 04.07.2011 11:52    Przez: ~papa t-mobile
synek o to spytaj się tatusia jest tutaj proboszczem
Dodano: 04.07.2011 15:45    Przez: ~Bruno
A.Grzeszczak = N.Dyzma
Dodano: 04.07.2011 12:37    Przez: ~ole
Pamiętaj, że Dyzmie zaproponowano stanowisko premiera.
Dodano: 04.07.2011 17:47    Przez: ~cba
Doskonale znam wady i zalety biogazowni bo zajmuję się Odnawialnymi Źródłami Energii (każdy może się z tym zapoznać jeśli ma taką wolę) i dziwię że ludzie wypisują bzdury na ten temat. Większy "smród" jest z gospodarstwa chodującego 200 tuczników, czy 1000 drobi, lub w czasie nawożenia pola obornikiem i nikt nie protestuje?
Dodano: 04.07.2011 12:56    Przez: ~ekobio
czy ten Marcin to Jacek? A gdzie ta jego rezydencja rodowa w Sławsku? A Grunwald? Czy to prom nad Wartą? Proponuję żeby rycerze w czasie pokazu nieśli transparenty o treści: chcemy kanalizaci w Sławsku Marcinie!
Dodano: 04.07.2011 18:46    Przez: ~patriota
1 z 6
123456>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.