Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKonin – miastem przyjaznym młodym i seniorom

Konin – miastem przyjaznym młodym i seniorom

Materiał promocyjny

Dodano:
Konin – miastem przyjaznym młodym i seniorom
materiał promocyjny

Nowe, dobrze płatne miejsca pracy i tańsze mieszkania dla młodych; dla seniorów – więcej miejsc opieki i taksówki… To tylko część pomysłów Roberta Popkowskiego na uczynienie z Konina miasta przyjaznego różnym grupom społecznym.  Kandydat na prezydenta z ramienia Zjednoczonej Prawicy obiecuje cały pakiet rozwiązań służących młodszym i starszym mieszkańcom.

Od wielu lat jedną z największych bolączek Konina jest odpływ z miasta młodych ludzi. Po ukończeniu szkół średnich emigrują do większych ośrodków w poszukiwaniu ciekawej i dobrze płatnej pracy, bo takiej w Koninie nie ma. – Trzeba zrobić wszystko, by odwrócić ten trend. Dlatego jako prezydent będę gorąco wspierał plan budowy w Pątnowie elektrowni jądrowej. Ta inwestycja oznacza nie tylko tysiące miejsc pracy w samej siłowni, ale także w wielu firmach ją obsługujących. Oznacza też pojawienie się w Koninie najnowszych światowych technologii, które z pewnością zatrzymają w naszym mieście ambitnych, młodych ludzi – zapowiada Robert Popkowski.

Kandydat na prezydenta Konina proponuje też inne działania mające skusić młodych do pozostania w mieście:

 1. wsparcie zakładania przez nich własnych, małych i średnich firm, budowę przyjaznego otoczenia biznesu,
 2. uruchomienie miejskiego programu mieszkaniowego dla młodych, przekształcenie Hotelu „Konin” w kampus, w którym osoby podejmujące pracę w mieście mogłyby mieszkać, płacąc minimalny czynsz,
 3. program „Konin – wieczorową porą”, oznaczający szeroki dostęp do oferty kulturalnej i rozrywkowej.

Drugą grupą społeczną, na którą Robert Popkowski zwraca szczególną uwagę są seniorzy. - To ludzie, którzy całe zawodowe życie służyli naszej społeczności i dlatego muszą być otoczeni wyjątkową troską. Od społeczeństwa dojrzałego powinniśmy wymagać wielorakiej dla nich pomocy – mówi kandydat na prezydenta Konina. I zapowiada, że jeśli wygra wybory, wprowadzi cały pakiet rozwiązań służących starszym mieszkańcom miasta.

Jedną z propozycji Roberta Popkowskiego jest poszerzenie zakresu działania Osiedlowych Świetlic Środowiskowych, które będą świadczyć podobny zakres usług jak Dzienne Domy Seniora. Swoim podopiecznym zapewnią m.in.:

 • opiekę wykwalifikowanych opiekunów,
 • grupowe zajęcia terapeutyczne,
 • dostęp do wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych, artystycznych,
 • wyżywienie,
 • wypoczynek i relaks.

Osoby mniej zamożne byłby całkowicie zwolnione z opłat za pobyt w Osiedlowych Świetlicach Środowiskowych, pozostałe ponosiłby tylko częściowy koszt pobytu. Inne pomysły skierowane do seniorów w programie wyborczym Roberta Popkowskiego to m.in.:

 1. wprowadzenie możliwości wykupu mieszkań przez lokatorów MTBS-ów,
 2. ujednolicenie opłat czynszowych w MTBS-ach za lokale o podobnym standardzie,
 3. program „Taksówka dla Seniora” – czyli bezpłatne usługi transportowe dla osób mających trudności w samodzielnym poruszaniu się komunikacją publiczną (np. do urzędu, na cmentarz, do przychodni),
 4. pomoc osobom, które z przyczyn formalno-prawnych (brak meldunku) nie mogą brać udziału w wyborach.

- Jestem przekonany, że Konin może być najlepszym miejscem do życia dla wszystkich grup społecznych. Gorąco wierzę, że razem możemy zbudować wspólnotę, z której wszyscy będziemy dumni – zapewnia Robert Popkowski, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Konina.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole