Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKonin. Tym razem zima ich nie zaskoczyła? ZDM w akcji

Konin. Tym razem zima ich nie zaskoczyła? ZDM w akcji

Dodano:
Konin. Tym razem zima ich nie zaskoczyła? ZDM w akcji

Fot. OSP Kramsk 

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich w Koninie, na główne trasy wyjechało 11 piaskarek. Drogowcy usuwają śliskość z ulic i chodników. 
 
Mimo trudnych warunków na drogach w mieście doszło w sobotę do kilku niegroźnych kolizji. Natomiast poza Koninem w Pąchowie w Gminie Kramsk samochód osobowy wpadł w poślizg i zjechał z drogi. Jedna osoba została ranna. Przewieziono ją do szpitala. 

Mundurowi apelują do kierowców o zachowanie ostrożności. Ostrzegają, że na drogach, zwłaszcza tych mniej uczęszczanych, występują miejscowe oblodzenia, zalega śnieg, a to zwiększa ryzyko wypadków. Dlatego też funkcjonariusze przypominają o konieczności dostosowania prędkości do panujących warunków. Apel ten jest reakcją na statystyki, które wskazują na wzrost liczby wypadków w okresie zimowym. Nadmierna prędkość śliskie drogi i ograniczona widoczność to główne przyczyny tych, często tragicznych, zdarzeń. Policjanci przypominają również o odpowiednim przygotowaniu samochodu do warunków zimowych. Oprócz wymiany opon i sprawdzenia stanu technicznego pojazdu warto zaopatrzyć się m.in. w zdrapkę do lodu. 

zima wypadek
zima wypadek
zima wypadek
zima wypadek
Czytaj więcej na temat:konin, drogi, chodniki , odśnieżanie , zdm, zima, policja, kolizje
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole